Стара версія
Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2016 рік

Третій транш Міжнародного валютного фонду поповнить міжнародні резерви Національного банку України

15.09.2016

прес-реліз

 

Національний банк України вітає рішення Ради директорів Міжнародного валютного фонду щодо схвалення другого перегляду програми розширеного фінансування.

 

"Це свідчить про підтримку програми реформ в Україні міжнародною організацією і є сигналом як для вітчизняних, так і зовнішніх інвесторів, що наша країна прямує правильним шляхом до відновлення стійкого економічного зростання", – підкреслив заступник Голови Національного банку Олег Чурій.

 

Сума третього траншу фінансування становить 716.11 млн. спеціальних прав запозичення (СПЗ) або близько 1 млрд. дол. США в еквіваленті. Більшу його частину Україна отримає в СПЗ, іншу частину – в міжнародних валютах. Цей транш буде спрямовано на збільшення міжнародних резервів Національного банку.

 

За словами Олега Чурія, надходження траншу в Україну, як правило, відбувається протягом декількох днів з моменту прийняття відповідного рішення Радою директорів МВФ.

 

Також схвалення Радою директорів МВФ другого перегляду програми – це позитивний сигнал для України, адже він відкриває можливості для отримання іншого пов’язаного фінансування. Зокрема, Україна може отримати 1 млрд дол США від розміщення єврооблігацій під гарантії Міністерства фінансів США, а також залучити 600 млн. євро від Єврокомісії.

 

За умови отримання цих коштів, а також залучення наступного, четвертого, траншу від МВФ у розмірі 1.3 млрд. дол. США, міжнародні резерви, за прогнозами НБУ, до кінця цього року можуть зрости з 14.1 млрд. дол. США до 17.2 млрд. дол. США.


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   15.09.2016