Українська | English

Головна » Прес-центр » НБУ FactCheck » Архів » 2016 рік

СПРОСТУВАННЯ: НБУ підтримує дії СБУ щодо затримання колишнього керівника свого корпоративного пенсійного фонду та сприяє роботі правоохоронних органів

Вчора низка ЗМІ розповсюдила інформацію про нібито втручання Національного банку у справу заарештованого екс-голови свого корпоративного недержавного пенсійного фонду (далі - КНПФ НБУ, Фонд) Олега Макаренка з метою «приховати участь у цій справі Голови НБУ Валерії Гонтаревої».

 

Вважаємо цю інформацію безглуздою та маніпулятивною, адже Національний банк тісно співпрацює з правоохоронними органами і сподівається на найскоріше притягнення винних до відповідальності.

 

Нагадуємо, що саме Національний банк України ще у 2014 році виступив ініціатором розгляду Службою безпеки України фактів зловживань у КНПФ НБУ. Так, після зміни керівництва Національного банку у 2014 році у Фонді було проведено аудит. З'ясувалося, що попереднє керівництво Фонду використовувало різні шахрайські схеми, щоб вивести кошти з нього.

 

Схеми призвели до суттєвого знецінення активів Фонду. Проведена з ініціативи НБУ незалежна оцінка справедливої вартості активів Фонду міжнародною аудиторською фірмою KPMG показала, що вартість активів Фонду було завищено, як мінімум, удвічі. Так, у звіті КPMG вказано, що на кінець 2014 року вона становила близько 800 млн. грн., замість близько 1,7 млрд. грн., про які заявляло колишнє керівництво Фонду.

 

У рамках слідства отримано висновок державної експертизи за декількома фактами розкрадань. За фактами розтрати та легалізації грошових коштів колишнім керівництвом Фонду Служба безпеки України у лютому 2015 року відкрила кримінальні провадження, а 1 вересня 2016 року повідомила про затримання колишнього директора Дирекції з управління діяльністю Фонду.

  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   13.09.2016