Українська | English

Головна » Прес-центр » НБУ FactCheck » Архів » 2016 рік

МАНІПУЛЯЦІЯ: НБУ розглядає можливість передачі оздоровчого комплексу «Прикарпаття» на баланс Івано-Франківської облради за зверненням народного депутата Ю. Дерев’янка

Минулого тижня у регіональних ЗМІ Івано-Франківщини з’явилася інформація про те, що Національний банк нібито ініціював та схиляв Івано-Франківську обласну раду прийняти на баланс недобудований санітарно-оздоровчий комплекс «Прикарпаття», який перебуває у власності НБУ.

 

Ця інформація є спотвореною та маніпулятивною. Насправді, безоплатна передача комплексу на баланс Івано-Франківської облради була запропонована народним депутатом Юрієм Дерев’янком у його зверненні до НБУ №201-2615 від 30 грудня 2015 року. Національний банк погодився розглянути таку можливість, це відповідало цілям виводу непрофільних активів зі сфери управління НБУ.

 

У свою чергу заступник Голови Івано-Франківської облради Ольга Галабала та ветерани АТО спільно із фахівцем банку  оглянули об’єкт потенційної передачі 11 лютого 2016 р.  Депутати обласної ради тоді заявили  про готовність створити центр кардіологічної реабілітації та реабілітації воїнів АТО на базі такого комплексу.

 

Для прийняття остаточного рішення Кабінетом Міністрів України щодо спроможності Івано-Франківської обласної ради утримувати такий комплекс, необхідні відповідні рішення Національного банку про готовність передати та від Івано-Франківської обласної ради - про готовність прийняти це майно з відповідними техніко-економічними розрахунками.

 

У листі №61-0012/45017 від 27 травня цього року Національний банк закликав місцеву владу Івано-Франківщини прискорити процес прийняття такого рішення. Проте наразі жодної інформації від органів місцевого самоврядування не надходило. Таким чином, процес прийняття рішення щодо способу відчуження оздоровчого комплексу затягується

 

Нагадаємо, із початком внутрішньої організаційної трансформації у 2014 р. Національний банк розпочав виводити невластиві центральному банку неключові функції та активи. Одним із них є об’єкт незавершеного будівництва  - оздоровчий комплекс «Прикарпаття», який розташований у м. Яремча Івано-Франківської області, по  вул. Грушевського, 7.  Він  складається з двох черг будівництва: готовність першої черги складає 96%; будівництво другої черги призупинено, у наявності проектна документація.

 

  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   20.09.2016