Стара версія
Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2016 рік

Строкові депозити населення в банках України у серпні 2016 року продовжують зростати

29.09.2016

прес-реліз

 

У серпні 2016 року банки наростили портфель строкових депозитів фізичних осіб в національній валюті на 0.3% – до 120.96 млрд. грн., в іноземній валюті в доларовому еквіваленті майже на 0.4% – до 6.76 млрд. доларів США.

 

З початку року цей показник в гривні збільшився на 9.58 млрд. грн. (+8.6%), в іноземній валюті в доларовому еквіваленті за 9 місяців практично не змінився.

 

"Строкові вклади населення демонструють з початку року сприятливу динаміку, що позитивно впливає на ліквідність банківської системи та створює міцне підґрунтя для пожвавлення кредитування. Важливо, що приріст забезпечили строкові вклади як в національній валюті, так і в іноземній, в доларовому еквіваленті, зазначила Катерина Рожкова, в.о. заступника Голови НБУ. – Ми очікуємо подальшого зростання довіри населення до банків та збереження позитивної тенденції".

 

За підсумками серпня гривневі кошти фізичних осіб на вимогу скоротилися на 4.8% до 67.3 млрд. грн. Відтік має сезонний характер і пояснюється головним чином активним використанням населенням коштів з поточних рахунків у відпускний період. Кошти фізичних осіб на вимогу в іноземній валюті за аналогічний період зросли на 3% до 1.68 млрд. доларів США.

 

В цілому гривневий депозитний портфель фізичних осіб з початку року зріс на 8.52 млрд. грн. (+4.7%) до 188.26 млрд. грн., в іноземній валюті в доларовому еквіваленті – на 0.16 млрд. доларів США (+2%) до 8.442 млрд. доларів США.

 

 

* Дані депозитів, що публікуються в "Основних показниках діяльності банків" відрізняються від відповідних даних з підрозділу "Грошово-кредитна статистика", оскільки:

- охоплюють дані банків з урахуванням їх філій за межами України;

- включають лише основну суму без нарахованих відсотків;

- не включають іменні ощадні (депозитні) сертифікати;

- дані нагляду включають також інформацію про клієнтів-нерезидентів, тоді як дані монетарної статистики - тільки про клієнтів-резидентів.


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   29.09.2016