Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2016 рік

Національний банк погодив бенефіціарам групи Альфа набуття істотної участі в ПАТ "Укрсоцбанк"

12.10.2016

прес-реліз

 

Національний банк України погодив Михайлу Фрідману, Герману Хану, Петру Авену та Олексію Кузьмічову набуття опосередкованої істотної участі в ПАТ "Укрсоцбанк" через компанію ABH HOLDINGS S.A (Люксембург). Про це йдеться в рішенні Комітету з питань нагляду та регулювання діяльності банків, нагляду (оверсайту) платіжних систем Національного банку України від 07 жовтня 2016 року. Це рішення 11 жовтня 2016 року схвалило Правління НБУ.

 

Наразі акціонери ABH HOLDINGS S.A опосередковано володіють акціями ПАТ "Альфа-банк" через компанію ABH Ukraine Limited. До погодження набуття істотної участі в ПАТ "Укрсоцбанк" бенефіціарні власники підтвердили наміри виконання покладених на обидва банки зобов’язань, затверджених у програмах реструктуризації обох банків у рамках діагностики банківської системи.

 

"Національний банк України вітає першу за останні роки велику угоду у сфері M&A в банківському секторі. Для регулятора головним пріоритетом є докапіталізована і стійка банківська система, тому для нас важливим є факт підтвердження акціонерами ABH HOLDINGS S.A виконання всіх зобов’язань, які взяли на себе обидва банки після проведення діагностики. Сподіваємося, що поєднання компетенцій двох міжнародних фінансових груп сприятиме розвитку ринку банківських послуг в Україні", – прокоментувала Голова Національного банку України Валерія Гонтарева.

 

Розглядаючи пакети документів для погодження набуття істотної участі, Національний банк, в першу чергу, оцінює ділову репутацію та фінансовий стан заявників, їхню можливість забезпечувати достатність капіталу банку. У випадку даної угоди Національний банк оцінював заявників на предмет їхньої спроможності забезпечувати належний розвиток та дотримання нормативів обома банками одночасно – ПАТ "Альфа-Банк" та ПАТ "Укрсоцбанк".

 

Нагадаємо, Антимонопольний комітет України 08 вересня 2016 року надав дозвіл компанії ABH HOLDINGS S.A на придбання акцій ПАТ "Укрсоцбанк" у розмірі, що перевищує 50% голосів у вищому органі управління банку.

 

Станом на сьогодні кінцевим власником 99,91% акцій ПАТ "Укрсоцбанк" є компанія UniCredit S.p.A. (Італія).

 


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   12.10.2016