Стара версія
Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2016 рік

У вересні населення продовжило нарощувати депозити в гривні

13.10.2016

прес-реліз

 

У вересні 2016 року платоспроможні банки збільшили портфель депозитів фізичних осіб в національній валюті на 3.56 млрд. грн. (на 1.9%) – до 191.8 млрд. грн.* З початку року цей показник зріс на 12.1 млрд. грн. (6.7%).

 

У звітному місяці популярністю у населення користувалися як строкові вклади, так і кошти на вимогу. Строкові депозити фізичних осіб в національній валюті зросли майже на 1% – до 122.1 млрд. грн., кошти на вимогу на 3.6% до 69.7 млрд. грн.

 

Депозити населення в іноземній валюті в доларовому еквіваленті за вересень практично не змінилися, залишившись на рівні 8.4 млрд. дол. США. Ріст показника з початку року склав 0.16 млрд. дол. США (+1.9%). У тому числі, строкові депозити у вересні виросли на 0.5% – до 6.8 млрд. дол. США.

 

Позитивна динаміка заощаджень демонструє подальше зростання довіри населення до банків. Про це свідчить той факт, що збільшення портфелю депозитів відбувається, незважаючи на поступове зниження відсоткових ставок за всіма видами депозитів. З початку року середньозважені ставки за депозитами в гривні впали на 3,6 п. п., у валюті – на 3 п. п.

 

Також негативного впливу на притік коштів населення у банки не мало й скасування обмежень на зняття коштів з гривневих вкладів та пом’якшення обмежень на зняття валютних. Нагадаємо, що з 9 червня Національний банк зняв обмеження на обсяг видачі готівкових коштів з поточних і депозитних рахунків в національній валюті. А з 15 вересня 2016 року клієнти банків можуть отримувати готівкові кошти в іноземній валюті або банківських металах з поточних і депозитних рахунків на суму до 250 тис. грн. на добу на одного клієнта (в еквіваленті). Раніше ця сума становила 100 тис. грн.

 

* за попередніми даними, що будуть опублікованими в "Основних показниках діяльності банків". Нагадаємо, що ці дані відрізняються від відповідних даних з підрозділу "Грошово-кредитна статистика", оскільки:

  - охоплюють дані банків з урахуванням їх філій за межами України;

  - включають лише основну суму без нарахованих відсотків;

  - не включають іменні ощадні (депозитні) сертифікати;

  - включають інформацію не лише про клієнтів-резидентів, а й про про клієнтів-нерезидентів.

 

Довідково:

 

За даними "Грошово-кредитної статистики", з початку року портфель депозитів фізичних осіб в платоспроможних банках зріс в національній валюті на 3.6% до 192.4 млрд. грн., в іноземній валюті в доларовому еквіваленті – на 1.3% до 8.7 млрд. дол. США.

 

 


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   13.10.2016