Стара версія
Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2016 рік

Офіційний курс гривні буде розраховуватися за оновленою методологією

18.10.2016

прес-реліз

 

Національний банк України змінює підходи до встановлення офіційного курсу гривні до іноземних валют. 

 

По-перше, Національний банк удосконалює методологію розрахунку офіційного курсу гривні до долара США, на основі якого обраховується офіційний курс гривні і до інших іноземних валютДосі офіційний курс розраховувався як середньозважений курс продавців і покупців, що склався за даними Системи підтвердження угод на міжбанківському валютному ринку України. Тобто він відображав курс за угодами між банками, банками та їх клієнтами, банками та НБУ, НБУ та його клієнтами. В подальшому розрахунок включатиме тільки угоди між банками, а також банками та НБУ. 

 

"Такий крок відповідає практиці розвинутих країн, де референтні курси - аналоги нашого офіційного курсу - розраховуються на підставі міжбанківських котирувань, оскільки вони більш об'єктивно відображають вартість національної валюти по відношенню до іноземних валют", - пояснив директор департаменту відкритих ринків Національного банку Сергій Пономаренко. При цьому зміна розрахунку не матиме суттєвого впливу на значення офіційного курсу гривні.

 

По-друге, Національний банк оновлює переліки валют для щоденного та щомісячного встановлення офіційного курсу гривні до іноземних валют

 

Наразі НБУ щоденно встановлює офіційний курс гривні до:

-         25 іноземних валют, до переліку яких входять до І групи Класифікатора іноземних валют та переліку основних торговельних партнерів,

-         чотирьох банківських металів.

 

Один раз на місяць НБУ встановлюється офіційний курс гривні ще до 30 іноземних валют.

 

Регулятор вважає за необхідне переглянути цей перелік з огляду на зміну структури зовнішньої торгівлі України останніми роками та коригування Класифікатора іноземних валют та банківських металів у квітні цього року.

 

В подальшому НБУ буде щоденно встановлювати офіційний курс гривні до:

-         валют 30 країн найбільших торговельних партнерів України за результатами І півріччя 2016 року (у тому числі 20 валют, які входять до I групи Класифікатора),

-         інших чотирьох валют з I групи Класифікатора, які не є валютами ключових торговельних партнерів,

-         чотирьох банківських металів.

 

Крім цього, один раз на місяць НБУ встановлюватиме офіційний курс гривні ще до 22 валют, у тому числі до 7 валют решти країн СНД та до 15 валют країн – основних торгівельних партнерів України, які не увійшли до топ-30 торговельних партнерів України за результатами І півріччя 2016 р.

 

Окреслені зміни передбачені постановою Правління Національного банку України №391 від 13 жовтня 2016 року "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України". Цей документ набуває чинності з 01 листопада 2016 року.

 


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   18.10.2016