Стара версія
Українська | English

Головна » Інформаційні матеріали » Офіційні повідомлення » Архів » 2016 рік

Національний банк удосконалює роботу комітетів Правління НБУ

21.10.2016

 

 

Національний банк України продовжує реінжиніринг внутрішніх процесів, зокрема, роботи комітетів для підвищення якості управлінських рішень. Так, 19 жовтня 2016 року Правління Національного банку погодило концепцію та план заходів з удосконалення роботи комітетів.

 

«Упроваджена минулого року система з дев’яти комітетів Правління справді виправдовує себе: вона дозволила покращити якість аналітики і матеріалів для прийняття рішень, підвищити ефективність роботи Правління, а також розподілити навантаження між Правлінням НБУ і комітетами, - зазначив директор департаменту стратегії та реформування НБУ Михайло Відякін. - Нам вдалося створити умови для крос-функціонального обміну інформацією та повноцінного обговорення матеріалів усіма задіяними сторонами, перед тим, як пропозиції будуть винесені на рішення Правління. Крім того, робота комітетів налагоджує більш тісну взаємодію між функціональними підрозділами центрального банку, що допомагає забезпечити незворотність трансформації та прозорість діяльності НБУ».

 

Згідно з концепцією та планом передбачені такі основні заходи для удосконалення процесів та організації роботи комітетів:

 

·

перебудова процесів в рамках комітетів відповідно до цільових карт процесів, які схематично описують індивідуальні процеси роботи комітетів.

·

посилення контролю за виконанням рішень комітетів за допомогою централізованої системи електронного документообігу та ведення електронного реєстру виконання цих рішень

·

регулярне звітування комітетів Правлінню НБУ

·

налагодження взаємодії комітетів в суміжних зонах відповідальності завдяки визначенню комітетів, які є суміжними, та інструментів забезпечення такої взаємодії

·

перехід на електронний документообіг: використання електронного цифрового підпису, шифрування матеріалів з обмеженим доступом, а також збереження матеріалів засідань комітетів в електронному архіві

·

технічне удосконалення та глибше інформаційне наповнення внутрішнього порталу «Комітети Національного банку України», доступного для членів відповідних комітетів та членів Правління Національного банку.

 

За 9 місяців цього року було проведено 206 засідань комітетів та розглянуто близько 1200 питань щодо різних функціональних напрямків діяльності центрального банку. 13% із них у подальшому виносилися на розгляд Правління Національного банку.

 

Нагадаємо, у вересні 2015 р. Правління Національного банку погодило концепцію реформування системи прийняття рішень на рівні комітетів. Детальніше зі структурою та мандатом комітетів Правління НБУ можна ознайомитися в Річному звіті Національного банку за 2015 рік.

 


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   21.10.2016