Українська | English

Головна » Прес-центр » НБУ FactCheck » Архів » 2016 рік

СПРОСТУВАННЯ: Ю.Тимошенко розповсюдила недостовірні дані щодо втрат коштів у неплатоспроможних банках

27 жовтня на своїй прес-конференції лідер партії БЮТ Ю. Тимошенко, коментуючи втрати клієнтів неплатоспроможних банків, озвучила наступні цифри:

• "…понад 4 млн. людей втратили свої депозити";

• "…загалом понад 350 млрд. грн. витягнули з кишень українців";

• "…в цей час, коли ми з вами розмовляємо, знищується черговий банк – Актив-банк".

 

Ця інформація не відповідає дійсності.

 

У неплатоспроможних банках налічувалося майже 119 тисяч клієнтів – фізичних осіб, які мали вклади понад гарантовану державою суму в 200 тис. грн. Загальний розмір таких вкладів становив понад 59 млрд. грн. Ця сума є різницею між коштами вкладників неплатоспроможних банків на момент введення в них тимчасової адміністрації або ліквідації та сумою відшкодувань за вкладами, гарантованою ФГВФО.

 

На 1 жовтня 2016 Фонд гарантування вкладів фізичних осіб виплатив вкладникам понад 80 млрд. грн. гарантованого відшкодування до 200 тис. грн.

 

Якщо долучити до 59 млрд. грн. втрачені в збанкрутілих банках кошти суб’єктів господарювання загальним обсягом 56.6 млрд. грн. (кошти на момент введення в банки тимчасової адміністрації або ліквідації), то загальні потенційні втрати населення та бізнесу становлять майже 117 млрд. грн. Зазначені кошти – це максимально можливі втрати вкладників за негарантованими вкладами та бізнесу. Адже такі вкладники і суб’єкти господарювання є кредиторами своїх банків-боржників. Їм кошти будуть повертатися по мірі продажу активів та майна збанкрутілих банків у рамках ліквідаційної процедури у черговості, визначеній у статті 52 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб". Тому в них ще є шанс повернути хоча б частину втрачених на даний момент коштів.

 

Щодо ПАТ "Актив-банк", то Національний банк прийняв рішення про його ліквідацію ще 23 грудня 2014 року.

  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   28.10.2016