Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2016 рік

Міжнародні резерви України становлять 15.5 млрд. дол. США за результатами жовтня

07.11.2016

прес-реліз

 

Міжнародні резерви України на 01 листопада 2016 року становили 15 млрд. 514 млн. дол. США (в еквіваленті) за попередніми даними. У зв’язку з необхідністю здійснення платежів за державним боргом за місяць вони майже не змінилися. Загалом за останні 12 місяців вони збільшилися на 20%.

 

У жовтні кошти надходили до міжнародних резервів з двох джерел.

 

• По-перше, від проведення Національним банком інтервенцій на міжбанківському валютному ринку. У зв’язку з наявністю надлишкової пропозиції валюти на міжбанківському ринку Національний банк провів протягом місяця 10 аукціонів з купівлі іноземної валюти. Жодного аукціону з продажу іноземної валюти протягом місяця проведено не було. В результаті, чиста купівля валюти Національним банком у жовтні становила 274.5 млн. дол. США/

 

● По-друге, від розміщення Урядом ОВДП, номінованих в євро. Надходження з цього джерела до резервів становили 141.3 млн. євро (154.4 млн. дол. США в еквіваленті).

 

Водночас збільшення резервів було нівельовано витратами коштів з них на здійснення платежів Уряду з обслуговування та погашення державного та гарантованого державою боргу в іноземній валюті. На ці цілі з резервів було спрямовано 365.8 млн. дол. США. З них 310.1 млн. дол. США – погашення та обслуговування державних цінних паперів.

 

За результатами місяця обсяг міжнародних резервів України покриває 3.7 місяця майбутнього імпорту і є достатнім для виконання зобов’язань, поточних операцій Уряду та Національного банку.

 

Дані про міжнародні резерви та ліквідність в іноземній валюті складаються та поширюються щомісяця:

не пізніше 7-го дня місяця, наступного за звітним – попередні;

не пізніше 21-го дня місяця, наступного за звітним – уточнені.

Уточнені дані можна знайти за посиланням: doccatalog/document?id=46944


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   07.11.2016