Українська | English

Головна » Фінансова інклюзія » Новини і події

У Національному банку відбулись традиційні заходи до Всесвітнього дня заощаджень

01.11.2016

прес-реліз

 

Вже традиційно у жовтні напередодні Всесвітнього дня заощаджень Національний банк України провів низку заходів для молоді та юнацтва. Зустрічі, тренінги та лекції з фінансової обізнаності на базі Музею грошей НБУ, присвячені Всесвітньому дню заощаджень, тривали тиждень – з 25 по 31 жовтня.

 

За цей час до Музею грошей НБУ завітали 9 груп - 263 слухача-студенти  фінансово-економічного коледжу Національного університету Державної податкової служби та Київського національного економічного університету ім. Гетьмана. Лекції та тренінги провели експерти Національного банку, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, викладачі фінансово-економічного коледжу Національного університету Державної податкової служби.

 

Оскільки головною метою Всесвітнього дня заощаджень є стимулювання та збереження ідеї зберігання коштів та підвищення рівня фінансової грамотності населення, тематично лекції були присвячені управлінню власними фінансами, використанню платіжних систем, захисту вкладів через систему гарантування вкладів населення. Крім того, молоді пропонувались спеціальні завдання та тести, а у другій частині заходу – екскурсія Музеєм грошей, присвячена історії виникнення грошей на території сучасної України та появі грошової одиниці незалежної України – гривні. У вересні 2016 році гривня «відсвяткувала» 20-ту річницю проведення грошової реформи, а отже, введення в обіг – і Музей грошей розробив спеціальну екскурсійну програму та матеріали до цієї дати, які також були запропоновані відвідувачам музею.

 

Наприкінці відвідування кожен екскурсант мав можливість на згадку власноруч виготовити пам’ятний жетон із зображенням князя Володимира старовинним способом – із пресом та молотом.

 

Довідково:

 

Історія святкування Всесвітнього дня заощаджень розпочалася в італійському місті Мілан, коли 27 жовтня 1924 року представники ощадних банків з 29 країн зібралися на свій перший Міжнародний конгрес ощадних банків (1st International Savings Bank Congress), який тривав до 31 жовтня. Саме в цей день один із його учасників – італійський професор Равізза – запропонував щороку відзначати "Міжнародний день заощаджень", а в 1989 році Міжнародний день заощаджень офіційно визнаний директивою ООН.

 

В Україні Всесвітній день заощаджень відзначається 31 жовтня.

 

Музей грошей - це не лише музейна експозиція, це культурний центр, освітня платформа та своєрідний комунікаційний майданчик, діяльність якого спрямована на висвітлення історичних аспектів грошового обігу та підвищення рівня фінансової грамотності населення.

 

 

В травні 2015 року Музей грошей було відкрито для вільного відвідування. Від тоді, кількість відвідувачів збільшилась у рази – лише з початку 2016 року до музею завітали 4662 екскурсанти.

 

Музей грошей бере активну участь в різноманітних подіях, пов’язаних з фінансовою грамотністю та національною грошовою одиницею: Міжнародний дитячий день, Всесвітній день заощаджень, Global money week, комунікаційна компанія до 20 річчя грошової реформи тощо. З початку року відбулося 18 освітніх лекцій з залученням як спікерів НБУ, так і викладачів ВНЗ та Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

 

Музей грошей у Facebook: https://www.facebook.com/museumofmoney.nbu.gov.ua/

 

 


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   01.11.2016