Стара версія
Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2016 рік

Коментар заступника Голови Національного банку України Олега Чурія щодо ситуації на валютному ринку

09.11.2016

прес-реліз

 

Ситуація на валютному ринку України залишається стабільною

 

Завдяки значним надходженням експортної виручки від нового врожаю з середини вересня на міжбанківському валютному ринку спостерігається надлишкова пропозиція іноземної валюти. Це навіть дало змогу Національному банку активно купувати валюту для поповнення міжнародних резервів, не перешкоджаючи тенденції до зміцнення обмінного курсу. З кінця вересня (з 26.09.) проведено 14 аукціонів з купівлі валюти, під час яких НБУ придбав близько 330 млн. дол. США для нарощування міжнародних резервів.

 

Ми очікуємо, що приплив надходжень виручки від експорту зерна та олії продовжить бути ключовим фактором, який буде визначати стан міжбанківського валютного ринку України до кінця року. 

 

Водночас, ситуація, що склалася на зовнішніх ринках у зв'язку з результатами виборів в США, може мати обмежений короткостроковий вплив на стан українського валютного ринку. 

 

Як і у випадку з Brexit раніше цього року, посилення турбулентності на зовнішніх ринках буде транслюватися на українську економіку через світові сировинні ринки. При цьому, на нашу думку, найбільше на результати виборів в США відреагують ціни на нафту. За нашими прогнозами, ціни ж на зернові, олію та метали, які є основним експортним товаром України, відреагують менш суттєво і з часом відіграють падіння. А отже, у випадку їх тимчасового просідання це не зможе нівелювати значні надходження від експорту нового врожаю для українського валютного ринку.

 

Турбулентність на світових фінансових ринках не матиме значного впливу на валютний ринок з огляду на відсутність наразі доступу України до ринків капіталу.

 

Відтак, ми не очікуємо на таку волатильність обмінного курсу, яка створила б суттєві ризики для виходу інфляції за межі цільових показників (12% +/-3 п.п. на 2016 рік та 8% +/-2 п.п. на 2017 рік).

 


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   09.11.2016