Стара версія
Українська | English

Головна » Прес-центр » Пряма мова » Архів » 2016 рік

Інтерв’ю Голови НБУ В.Гонтаревої для Reuters (укр.мова)

Київ, 8 листопада ("Рейтерс"): "Україна ризикує не дочекатися траншу МВФ в розмірі $1,3 млрд. до кінця 2016 року через зволікання з реформами в парламенті, що вже в наступному році поставить під загрозу ледве досягнуту економічну та фінансову стабільність", сказала в інтерв`ю "Рейтерс" Голова Національного банку Валерія Гонтарева.

 

Цього року, після того як політичні чвари та повільне просування реформ призвели до затримки надання фінансової допомоги в рамках програми з МВФ у розмірі $40 млрд., центральному банку доводилося двічі знижувати прогноз рівня міжнародних резервів на кінець 2016 року.

 

Надання четвертого траншу кредитів МВФ в розмірі $1.3 млрд. також може бути відкладено.

 

"Існують ризики, що нам не вдасться отримати ще один транш у цьому році",   сказала Голова НБУ Валерія Гонтарева.

 

"Якщо Україна не отримає кошти від МВФ та додаткове фінансування в розмірі $700 млн. від Європейського союзу в цьому році згідно з графіком, у кінці року міжнародні резерви становитимуть не більше ніж $15.5 млрд., що на $2 млрд. нижче ніж передбачалося у попередньому прогнозі", зазначила вона.

 

Через необхідність здійснення купонних платежів та платежів з обслуговування боргу в розмірі $2,5 млрд. в 2017 році, "ми зможемо побачити, як міжнародні резерви почнуть танути на наших очах. Наші зусилля останніх двох з половиною років  зі стабілізації ситуації, збільшення рівня резервів, макроекономічної стабілізації, будуть знівельовані", сказала вона.

 

Пані Гонтарева була призначена президентом Петром Порошенком у 2014 році для здійснення  керівництва центральним банком під час економічної кризи, що загострилася через сепаратистський конфлікт на сході України, де зосереджена більшість промисловості.

 

Голова НБУ сказала, що центральний банк виконав свої зобов'язання перед МВФ у рамках програми допомоги, у тому числі очищення банківського сектору, і додала, що вина за нинішню затримку лежить на парламенті.

 

Популістські фракції в парламенті виступають проти законодавчих змін, що вимагає МВФ, які покликані знизити дефіцит Пенсійного фонду та уможливити подальшу лібералізацію АПК.

 

Вони стверджують, що запропоновані МВФ заходи жорсткої економії принесли Україні більше шкоди, ніж користі, і країна краще впоралася б самостійно. Але Гонтарева вважає, що це ілюзія.

 

"Я не хочу, щоб хтось сумнівався в тому, що для забезпечення фінансової стабільності важливо продовжувати співпрацю з МВФ та іншими організаціями, які нас підтримують", сказала вона.

 

Кредити, отримані від інших міжнародних партнерів України, зумовлені дотриманням нею реформ МВФ і обіцянок викорінити розгул корупції та кумівства, які допомогли підштовхнути країну на межу банкрутства.

 

У понеділок колишній президент Грузії Михайло Саакашвілі подав у відставку з поста губернатора південної Одеської області, звинувативши Петра Порошенка у цинічному перешкоджанні його спроби провести реформи та підтримці корумпованих кланів.

 

НАЙБІЛЬШИЙ КРЕДИТОР

 

Валерія Гонтарева була небагатослівною стосовно перспектив "Приватбанку" найбільшого банку України, який був предметом новин щодо його можливої націоналізації.

 

За її словами, 18 найбільших банків України у вересні вклалися у термін поліпшення нормативів достатності капіталу та скорочення кредитування пов'язаних сторін, але "Приватбанк" великий, тому перевірка там  триває й досі".

 

"Центральний банк - добре збудована організація, яка все планує - все знаходиться під контролем", сказала вона, відмовляючись надати більш детальну інформацію, коли її запитали про погляди на статус "Приватбанку".

 

Френсіс Мелідж, керуючий директор Європейського банку реконструкції та розвитку по Східній Європі та Кавказу, сказав "Reuters", що центральний банк провів першокласну роботу з реформування банківської системи - очищення, яке призвело до закриття понад 80 неплатоспроможних кредиторів.

 

"Проте залишилося ще одне питання - "Приватбанк" ... Якщо капітал потрібно збільшити, капітал потрібно залучити. Якщо нинішні акціонери не можуть зробити цього, то банк необхідно буде націоналізувати", - сказав він.

 

Під час інтерв'ю, Гонтарева відхилила нещодавні політичні напади на неї з боку законодавців і бізнесменів, які зазнали втрат через банківські реформи, але вона висловила стурбованість тим, що парламент може порушити програму МВФ, пом'якшивши схвалене законодавство з реформи шляхом внесення поправок.

 

«Що турбує нас, то це закони, які можуть бути прийнятими », сказала вона, вказуючи на проект закону, який може внести зміни в закон підтриманий МВФ про незалежність центрального банку, який парламент прийняв минулого року, щоб забезпечити транш по кредиту на суму $1,7 млрд."

 

  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   08.11.2016