Стара версія
Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2016 рік

Національний банк України очікує на законодавчі зміни у сфері переказу коштів

10.11.2016

прес-реліз

 

Національний банк України наголошує на актуальності законодавчих змін у сфері регулювання діяльності платіжних систем і висловлює вдячність народним депутатам за внесення законопроекту стосовно змін до деяких законодавчих актів України щодо регулювання переказу коштів (законопроект № 5361 від 04.11.2016).

 

"Необхідність законодавчих змін у сфері платіжних систем зумовлена потребою в імплементації норм європейського права та стрімким розвитком платіжного ринку як в Україні, так і у світі", зазначив директор Департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку Національного банку України Сергій Шацький.

 

Він наголосив, що цей законопроект є результатом спільної роботи народних депутатів, Національного банку України та учасників платіжного ринку.

 

"Національний банк завжди перебуває у конструктивному діалозі з усіма гравцями платіжного ринку. Працюючи над оновленням законодавчої бази у сфері платіжних систем, ми намагалися врахувати найкращі вітчизняні та світові практики. Наша мета – втілити в Україні зрозумілі, рівні та справедливі правила для розвитку платіжного ринку", сказав Сергій Шацький.

 

За його словами, прийняття цього законопроекту дасть змогу:

- встановити однакові підходи для започаткування діяльності в Україні учасників платіжних систем (як резидентів, так і нерезидентів) та створити умови для виходу міжнародних провайдерів інтернет-розрахунків на платіжний ринок України;

- упорядкувати діяльність небанківських фінансових установ на ринку платіжних послуг, зокрема, надати їм право здійснювати випуск електронних грошей та мати комерційних агентів;

- удосконалити регулювання платіжних систем та порядок здійснення оверсайту платіжної інфраструктури;

- банкам України – відкривати рахунки юридичним особам-нерезидентам;

- резидентам України використовувати електронні гроші, випущені нерезидентами, для здійснення переказів та розрахунків за товари (роботи, послуги) в мережі Інтернет.

 

"Ми сподіваємося, що такі кроки сприятимуть задоволенню вимог учасників ринку платіжних послуг, а також потреб фізичних осіб щодо отримання ними переказів", пояснив Сергій Шацький.


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   10.11.2016