Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2016 рік

У жовтні дефіцит поточного рахунку платіжного балансу зменшився до 234 млн. дол. США

30.11.2016

прес-реліз

 

У жовтні 2016 року дефіцит поточного рахунку платіжного балансу зменшився до 234 млн. дол. США.

 

• Основним чинником скорочення дефіциту поточного рахунку стало повернення сальдо рахунку первинних доходів до додатних значень після здійсненням планових виплат відсотків за реструктуризованими ОЗДП у вересні.

 

• Водночас експорт та імпорт товарів у сезонно скоригованому вимірі залишилися здебільшого незмінними порівняно з вереснем.

 

• У жовтні традиційно збільшився експорт зернових, насамперед кукурудзи. Також зріс експорту цукру, завдяки виходу на нові ринки збуту, та підвищились поставки газотурбінних двигунів до Індії та РФ.

 

• Однак через тимчасові труднощі з постачанням сировини та проведення капітальних ремонтів окремими металургійними заводами у жовтні знизився експорт металургійної продукції. Також меншим, ніж минулого місяця, був експорт олії за вирахуванням сезонного фактора.

 

• Продовжилося поступове зниження імпорту інвестиційного призначення. Зокрема, другий місяць поспіль тривало скорочення імпорту машин сільськогосподарського призначення через труднощі з реєстрацією сільськогосподарської техніки та активними її закупівлями в попередні періоди.

 

Чисті надходження за фінансовим рахунком у жовтні становили 311 млн. дол. США та були забезпечені приватним сектором.

 

• Визначальним для динаміки фінансового рахунку, як і у вересні залишалося скорочення готівкової валюти поза банками.

 

• Іншим впливовим фактором був чистий приплив боргового капіталу. На відміну від попередніх місяців, він надходив як до реального, так і до банківського секторів.

 

• Погашення урядом ОВДП, номінованих в іноземній валюті, що перебували у власності нерезидентів, спричинило скорочення пасивів державного сектору на 298 млн. дол. США.

 

• Із завершенням програм рекапіталізації найбільших банків з іноземним капіталом, надходження прямих іноземних інвестицій обсягом 45 млн. дол. США були спрямовані виключно до реального сектору економіки.

 

Таким чином, за підсумками жовтня платіжний баланс було зведено з профіцитом 91 млн. дол. США.

 

У січні-жовтні 2016 року сальдо поточного рахунку було від'ємним і становило 2.5 млрд. дол. США. Однак дефіцит поточного рахунку був компенсований чистими залученнями за фінансовим рахунком. Як наслідок, сальдо зведеного платіжного балансу було додатним і становило близько 1 млрд. дол. США.

 

Оновлені дані за результатами жовтня можна знайти у статистиці зовнішнього сектору.

 

Детальніше про макроекономічні тенденції жовтня читайте у "Макроекономічному та монетарному огляді" (листопад 2016 року), який буде опубліковано 30 листопада 2016 року.


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   30.11.2016