Стара версія
Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2016 рік

ПАТ "Банк Траст" віднесено до категорії неплатоспроможних

07.12.2016

прес-реліз

 

Відповідно до вимог статті 76 Закону України "Про банки і банківську діяльність" 06 грудня 2016 року Правління Національного банку України прийняло рішення № 468-рш/БТ "Про віднесення Публічного акціонерного товариства "Банк Траст" до категорії неплатоспроможних".

 

Погіршення фінансового стану ПАТ "Банк Траст" мало системний характер та спричинено низкою чинників. Зокрема, значний обсяг кредитів банку надавався на територіях, на яких зараз здійснюється АТО. Через відсутність обслуговування таких кредитів, фінансовий стан банку значно погіршився. Капітал банку набув від’ємного значення (на 01.12.2016 – "-" 135 млн. грн.). Це, у свою чергу, спричинило порушення економічних нормативів.

 

Розроблена ПАТ "Банк Траст" програма капіталізації не містила підтвердження можливості реалізації запланованих заходів щодо поліпшення фінансового стану банку у встановлені строки. Зокрема, були відсутні гарантійні листи від акціонерів (інвесторів) щодо забезпечення капіталізації.

 

Акціонер банку вів переговори з рядом інвесторів, щодо можливості продажу банку. Проте, офіційний пакет документів на погодження набуття істотної участі в ПАТ "Банк Траст" до Національного банку не надходив.

 

З 02 липня 2016 року ПАТ "Банк Траст" мав обмеження на залучення вкладів фізичних осіб. Водночас, наприкінці листопада, незважаючи на заборону від НБУ, банк поновив залучення вкладів населення за завищеними відсотковими ставками. Таким чином та відповідно до пункту 6 частини першої статті 76 Закону України "Про банки і банківську діяльність" Національний банк зобов’язаний прийняти рішення про віднесення ПАТ "Банк Траст" до категорії неплатоспроможних у разі невиконання банком, віднесеним до категорії проблемного, розпорядження, рішення Національного банку України (у тому числі про застосування заходів впливу/санкцій) та/або вимоги Національного банку України щодо усунення порушень банківського законодавства, нормативно-правових актів регулятора протягом визначеного Національним банком України строку.

 

За даними НБУ, 96% вкладників ПАТ "Банк Траст" отримають свої вклади у повному обсязі, оскільки їх розмір не перевищує гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб суму у 200 тис. грн. Клієнти з більшими обсягами вкладів отримають виплати у межах суми, гарантованої Фондом. Загальна гарантована сума відшкодування сягає 552 млн. грн.

 

Власниками істотної участі в банку є український бізнесмен Володимир Авраменко (78.9%) та громадянин РФ Сергій Бєляєв (16.1%). Водночас, до середини 2015 року акціонерами банку були громадяни РФ Ілля Юров, Микола Фетісов та Сергій Бєляєв.


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   07.12.2016