Стара версія
Українська | English

Головна » Інформаційні матеріали » Офіційні повідомлення » Архів » 2016 рік

НБУ врегулював облік операцій з вбудованими похідними фінансовими інструментами в банках України

13.12.2016

 

Національний банк України врегулював бухгалтерський облік операцій з вбудованими похідними фінансовими інструментами в банках України.  Про це йдеться у відповідній постанові Правління № 409 "Про затвердження Змін до Інструкції з бухгалтерського обліку операцій з похідними фінансовими інструментами в банках України" від 9 грудня 2016 р.

 

Постанова № 409 запроваджує необхідне визначення вбудованого похідного інструменту відповідно до міжнародних стандартів фінансової звітності у бухгалтерському обліку банків. Адже за результатами аналізу операцій банків з похідними фінансовими інструментами і їх відображення в бухгалтерському обліку операцій відповідно до вимог МСФЗ виникла потреба у внесенні змін до зазначеного нормативно-правового акту, а саме в частині визначення вбудованого похідного інструменту та правил його відображення в обліку.

 

Згідно з постановою, вбудований похідний інструмент – це компонент гібридного інструменту, який також включає основний договір про непохідний інструмент, результатом чого є варіювання деяких грошових потоків від комбінованого інструменту.

 

Урегулювання операцій з похідними фінансовими інструментами в банках дозволить користувачам отримувати достовірну інформацію про відображення в бухгалтерському обліку операцій з похідними фінансовими інструментами в банках України відповідно до МСФЗ з метою прийняття економічних рішень.

 

Постанова №409 набирає чинності 19 грудня 2016 року.


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   13.12.2016