Стара версія
Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2016 рік

НБУ зміцнює партнерство з Європейським центральним банком

19.12.2016

прес-реліз

 

Національний банк продовжує зміцнювати професійні зв’язки і партнерство з Європейським центральним банком (далі – ЄЦБ). Так, минулої п’ятниці завершився другий спільний дводенний семінар двох центральних банків, присвячений перехідним процесам в монетарній політиці, макропруденційному аналізі та банківському нагляді.

 

"Національний банк України робить рішучі та послідовні кроки, спрямовані на інтеграцію до європейської спільноти центробанків. З цього огляду спільні експертні заходи з ЄЦБ, які дозволяють отримати глибше розуміння процесів та тенденцій у монетарній політиці, регулюванні та макропруденційному нагляді, є стратегічно важливими та дозволяють приймати вірні рішення. НБУ та ЄЦБ налаштовані на розширення співпраці та подальшу розбудову стосунків",- зазначив начальник управління європейської інтеграції та міжнародних програм НБУ Володимир Кучин.

 

На спільному семінарі НБУ та ЄЦБ учасники обговорили такі теми:

• минулий досвід та поточні виклики трансмісії монетарної політики

• банківський нагляд у розрізі огляду поточних реформ українського банківського сектору

• особливості пруденційного нагляду та регулювання в єврозоні

• європейський пруденційний нагляд у рамках процесу наглядового розгляду і оцінки (SREP)

• огляд поточних трендів макропруденційної політики.

 

Доповідачами з боку Європейського центрального банку виступили заступник начальника управління міжнародних відносин та співробітництва Майкл Штурм, заступник голови управління монетарного аналізу Бьорн Фішер, головний економіст Крістіан Фелькер, начальник методології Ніколя Готьє, радник та голова команди з макропруденційної імплементації Європейського секретаріату системних ризиків Франк Дірік.

 

Від Національного банку в заході взяли участь заступник Голови НБУ Дмитро Сологуб, директор департаменту монетарної політики та економічного аналізу Сергій Ніколайчук, директор департаменту банківського нагляду Наталія Дегтярьова, директор департаменту фінансової стабільності Віталій Вавріщук та начальник управління європейської інтеграції та міжнародних програм Володимир Кучин.

 

Нагадаємо, перший семінар у рамках розширення співробітництва Національного банку та Європейського центрального банку відбувся в Києві 14 – 15 липня 2015 року. Він став платформою для визначення найбільш пріоритетних та актуальних напрямів подальшої взаємодії Національного банку та Європейського центрального банку.


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   19.12.2016