Стара версія
Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2016 рік

Коментар заступника Голови Національного банку України Олега Чурія щодо ситуації на валютному ринку

20.12.2016

прес-реліз

 

Національний банк уважно стежить за ситуацією на валютному ринку і не допустить розгортання кризових явищ на валютному ринку. Ми маємо достатньо інструментів для згладжування надмірних коливань курсу гривні, спровокованих тимчасовими факторами.

 

Протягом року ми поповнювали міжнародні резерви, щоб наростити свої потужності для заспокоєння валютного ринку в періоди посиленої волатильності. Чиста купівля валюти Національним банком під час валютних аукціонів та інтервенцій з початку року становила 1.7 млрд. дол. США. В результаті, обсяг міжнародних резервів сьогодні становить 15.4 млрд. дол. США. Цього достатньо і для продажу валюти під час інтервенцій, і для виконання зобов’язань Уряду та НБУ.

 

Так, сьогодні, 20 грудня, у відповідь на появу дисбалансів на міжбанківському валютному ринку, які справляли девальваційний тиск на курс гривні, ми провели аукціон з продажу іноземної валюти. Під час цієї валютної інтервенції ми задовільнили заявки учасників ринку на 28.4 млн. дол. США. Загальний обсяг поданих заявок становив 37.9 млн. дол. США, тобто ми задовільнили 62% заявок за мінімальним курсом аукціону. Курс відсікання становив 26.45 гривень за долар США. За результатами аукціону максимальний курс становив 26.50 гривень за долар США, мінімальний курс - 26.45 гривень за долар США, середньозважений курс - 26.46 гривень за долар США.


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   20.12.2016