Стара версія
Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2017 рік

Міжнародні резерви зросли на 17% за 2016 рік

05.01.2017

прес-реліз

 

Міжнародні резерви України на 01 січня 2017 року становили 15 млрд. 539 млн. дол. США (в еквіваленті) за попередніми даними. За місяць вони зросли на 1,8%. 

 

Зростання резервів у грудні забезпечили надходження на користь Уряду на суму 607.9 млн. дол. США. Ці кошти Уряд отримав з двох джерел – від розміщення ОВДП, номінованих в доларах США, на суму 550,4 млн. дол. США, а також 55,1 млн. євро від Європейської комісії.

 

Водночас кошти з резервів було спрямовано на платежі Уряду з обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті. На ці цілі з резервів було витрачено 140.9 млн. дол. США, у тому числі 119.8 млн. дол. США -  на погашення та обслуговування ОВДП, номінованих в доларах США.

 

Крім того, наприкінці грудня посилилася волатильність міжбанківському валютному ринку. Сприятливий вплив фундаментальних факторів, які забезпечували надходження валютної виручки від експорту зернових та соняшникової олії, був нівелювальований тимчасовими чинниками. Відповідно, Національний банк лише протягом останнього тижня грудня провів три аукціони з продажу іноземної валюти, під час яких задовільнив заявки учасників на загальну суму 202.7 млн. дол. США.

 

В цілому протягом грудня Національний банк купив під час аукціонів 115.0 млн. дол. США, продав – 234.4 млн. дол. США. Чистий продаж іноземної валюти Національним банком протягом останнього місяця року становив 119.4 млн. дол. США.

 

Загалом за минулий рік міжнародні резерви зросли на 2.2 млрд. дол. США або на 17%. 

 

Одним з основних джерел їх збільшення стали валютні інтервенції Національного банку. Завдяки сприятливій ціновій кон'юнктурі на зовнішніх ринках у квітні-липні та надходженню валютної виручки від експорту продовольчих товарів з кінця вересня чиста купівля іноземної валюти Національним банком минулого року становила 1.6 млрд. дол. США. 

 

Також збільшенню резервів сприяло надходження третього траншу від Міжнародного валютного фонду за програмою розширеного фінансування (EFF) на суму 1 млрд. дол. США, а також пов'язаного з програмою МВФ офіційного фінансування. А саме – 1 млрд. дол. США від розміщення єврооблігацій Міністерством фінансів під гарантії Уряду США.

 

Водночас, як раніше і попереджав Національний банк, обсяг міжнародних резервів на кінець 2016 року виявився нижчим за офіційний прогноз НБУ, опублікований в Інфляційному звіті наприкінці жовтня. Оприлюднений прогноз грунтувався на припущенні про успішне завершення третього перегляду програми EFF у 2016 році. За цим базовим сценарієм НБУ очікував, що четвертий транш від МВФ на суму 1.3 млрд. дол. США надійде до кінця минулого року. В цьому випадку, а також у разі надходження 600 млн. євро від Єврокомісії до кінця року, на кінець 2016 року міжнародні резерви мали зрости до 17.5 млрд. дол. США. Відповідно, неотримання цього фінансування призвело до того, що фактичний обсяг резервів виявився на 2 млрд. дол. США менший за прогнозований.

 

За результатами 2016 року обсяг міжнародних резервів України покриває 3.7 місяця майбутнього імпорту і є достатнім для виконання зобов’язань, поточних операцій Уряду та Національного банку.

 

Дані про міжнародні резерви та ліквідність в іноземній валюті складаються та поширюються щомісяця:

 

не пізніше 7-го дня місяця, наступного за звітним – попередні;

 

не пізніше 21-го дня місяця, наступного за звітним – уточнені.

 

Уточнені дані можна знайти за посиланням: https://bank.gov.ua/doccatalog/document?id=46944.

 


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   05.01.2017