Стара версія
Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2017 рік

Національний банк у 2017 році продовжує перевіряти діяльність пунктів з обміну валюти в усіх регіонах України

01.02.2017

прес-реліз

 

Виконуючи функції контролю над  фінансовими установами, які займаються валютно-обмінними операціями, Національний банк за останні півроку здійснив 362 перевірки структурних  підрозділів (пунктів з обміну валюти) небанківських фінансових установ.

 

Так, з серпня 2016 року перевірки проводилися у Києві,  Київській, Вінницькій, Хмельницькій, Житомирській, Рівненській, Черкаській, Полтавській, Сумській, Кіровоградській, Дніпропетровській, Одеській, Херсонській, Миколаївській областях.

 

 Більшість виявлених порушень, за словами директора Департаменту фінансового моніторингу НБУ Ігоря Берези, не суттєві і можуть бути усунені небанківськими фінансовими установами  самостійно. Це, наприкладтакі порушення, як  відсутність у пунктах обміну валюти наочної інформації, яка регламентує діяльність НФУ (копій наказів, постанов, ліцензій), або відсутність у касирів документів, що посвідчують їх особу.

 

"Мета Нацбанкувиявити системні порушення у роботі небанківських фінансових установ України  і допомогти їм самостійно усунути виявлені недоліки. У більшості випадків саме так і відбувається. Проте інколи реакція власників  обмінних пунктів на перевірки НБУ  викликає здивування. Дехто з них, дізнавшись про перевірку, тимчасово  закриває обмінникищо наштовхує на думку про бажання приховати якісь серйозні порушення в роботі цих обмінних пунктів", - зазначив Ігор Береза.

 

 За його словами подібні дії дають привід Національному банку додатково перевірити діяльність таких небанківських фінансових установ. Загалом до кінця року НБУ планує охопити перевірками усю територію України.

 

Зазначимо, що під час проведення перевірок легальних пунктів з обміну валют НБУ виявлено 39 обмінних пунктів, які працювали нелегально. Дані по них Національний банк передає правоохоронним органам. Крім того, інформація про виявлені пункти з відповідними фотоматеріалами розміщена  на офіційному інтернет-сайті Національного банку України у розділі "Незаконні пункти обміну валюти".

 

Нагадаємо, станом на 01.01.2017 року  генеральні ліцензії НБУ, що дозволяють займатися валютно-обмінними операціями, є у 30 небанківських фінансових установ та національного оператора поштового зв’язку "Укрпошта".

 

Детальну інформацію про видані НБУ генеральні ліцензії на здійснення валютно-обмінних операцій можна знайти на офіційному сайті Національного банку за посиланням: https://bank.gov.ua/files/genlicnebank.pdf

 

Відповідно до постанови Правління НБУ № 962 з 01.07.2016 р. розпочав діяти Реєстр приміщень, в яких здійснюється ліцензована діяльність з обміну валют або надання інших фінансових послуг з використанням готівки в національній та іноземній валютах. З Реєстром можна також ознайомитись на сайті регулятора.

 

Довідка

 

Згідно із пунктом 14 статті 7 Закону України "Про Національний банк України" НБУ здійснює валютне регулювання, визначає порядок здійснення операцій в іноземній валюті, організовує і здійснює валютний контроль за банками та іншими фінансовими установами, які отримали ліцензію Національного банку на здійснення валютних операцій.

 

 

  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   01.02.2017