Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2017 рік

НБУ закликає Верховну Раду допомогти підвищити довіру між клієнтами і банками

09.02.2017

прес-реліз

 

Національний банк України закликає народних депутатів України підтримати законопроект №6027 «щодо підвищення довіри між банками та їх клієнтами».

 

Ціль Національного банку - відновити кредитування в Україні, та це завдання непідйомне, якщо права кредиторів і надалі залишаться незахищеними. Непорушність та юридичне забезпечення дотримання прав кредиторів є необхідним елементом у підвищенні довіри між клієнтами і банками. Наразі високі ризики неповернення кредитів стали однією з причин, чому банки згорнули серйозні програми кредитування і працюють лише з перевіреними клієнтами. Прийняття законопроекту №6027 дозволить змінити ситуацію з захистом прав кредиторів на краще та, як наслідок, пожвавити кредитування.

 

На сьогодні в законодавстві Україні є прогалини, які недобросовісні боржники перетворюють у схеми для того, щоб не повертати борги чи уникати відповідальності за їх неповернення. Так, робота інституту поруки досі є неефективною, а банки постійно ризикують втратити предмет іпотеки або застави.

 

Цей нормативно-правовий документ направлений врегулювання подібних юридичних прогалин. Законопроект №6027 дозволить зменшити ризики для банківських установ в ході здійснення кредитних операцій. Це у свою чергу сприятиме полегшенню доступу суб’єктів господарювання та фізичних осіб до користування банківськими продуктами.

 

У розрізі захисту прав кредиторів законопроект №6027 передбачає, що:

·         нотаріальне посвідчення договору застави транспортного засобу стане необов'язковим;

·         інститут поруки при кредитуванні як вид забезпечення зобов’язань стане ефективним;

·         більш чіткий та прозорий механізм визначення змінюваної процентної ставки;

·         зменшиться можливість ухилятися від кредитних зобов’язань при спадкуванні майна позичальника;

·         буде створено дієвий механізм прийняття кредитором предмета іпотеки на баланс;

·         будуть усунуті ризики незаконного відчуження майна (авто), переданого в заставу банку як забезпечення за кредитом без згоди банку-кредитора;

·         права кредитора-іпотекодержателя у випадку державної реєстрації права власності на нерухоме майно будуть захищені;

·         банки зможуть перевіряти відомості про потенційного позичальника за його згоди;

·         банки зможуть перевіряти факт смерті клієнта для подальшої роботи із спадкоємцями;

·         будуть удосконалені  інструменти позасудового врегулювання.

 

Нагадаємо, підвищення захисту прав кредиторів передбачене оновленою Комплексною програмою розвитку фінансового сектору України до 2020 р. та є однім із пріоритетів Національного банку України.

 


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   09.02.2017