Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2017 рік

Національний банк у 2016 році наростив активи на 11%

15.02.2017

прес-реліз

 

Активи Національного банку України зросли з 849.2 млрд грн у 2015 році до 940.6 млрд грн у 2016 році згідно попередніх даних щодо балансу НБУ станом на 01 січня 2017 р. без врахування результатів зовнішнього аудиту.

 

"Основним чинником зростання активів НБУ було збільшення міжнародних резервів України, які зросли за 2016 рік на 2.2 млрд дол США, або на 17% та досягли на кінець року 15.5 млрд дол США. Це є відображенням політики НБУ щодо нарощування резервів для підтримки макрофінансової стабільності", - зазначив директор департаменту фінансового контролінгу Національного банку Олег Стринжа.

 

В той же час активи в гривні в балансі центрального банку за звітний період зменшилися на 38.4 млрд грн або на 8% та становили 439 млрд грн., що є наслідком виваженої монетарної політики для досягнення цільового рівня інфляції. За словами Олега Стринжі, обсяг цінних паперів у портфелі НБУ зменшився за 2016 рік на 10.1 млрд грн, що є результатом відсутності домінування фіскальної політики над монетарною політикою. Крім того, значно зменшився обсяг заборгованості банків перед центральним банком: позичальники повернули Національному банку кредитів рефінансування на 31.7 млрд грн у 2016 році.

 

Водночас обсяг зобов’язань Національного банку збільшився лише на 19.6 млрд грн до 746 млрд грн. Зокрема, обсяг депозитних сертифікатів, емітованих Національним банком, зменшився з початку року на 21.7 млрд грн і становив 68,2 млрд грн на кінець 2016 року.

 

"Такий обсяг ліквідності банків, вкладеної в депозитні сертифікати НБУ, свідчить, що банки мають надлишкові ресурси, які можуть спрямувати на кредитування економіки, оскільки дохідність депозитних сертифікатів є меншою від вартості кредитів. Відновлення кредитування, і зокрема сегменту малого і середнього бізнесу, є одним з цілей банківської системи на 2017 і наступні роки. Цьому сприятимуть як і докапіталізована банківська система, так і подальше очікуване зниження інфляції та ставки рефінансування НБУ. При цьому важливо підкреслити, що депутати Верховної Ради мають здійснити свій внесок у справу відновлення кредитування і прийняти законопроект № 6027 про відновлення довіри між кредиторами та позичальниками, який суттєво знизить кредитні ризики банків при видачі нових кредитів, а отже і доступність кредитів і процентні ставки за ними",- підкреслив директор департаменту фінансового контролінгу Національного банку України.

 

Власний капітал Національного банку виріс за 2016 рік до 194.6 млрд грн, на 71.7 млрд грн, в основному за рахунок прибутку.

 

Попередня звітність НБУ за 2016 рік пройде аудиторську перевірку та затвердження Правлінням та Радою Національного банку. Після цього до 30 квітня поточного року буде визначено розподіл прибутку до резервів центробанку та державного бюджету України. Річний аудиторський звіт НБУ також буде опубліковано.


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   15.02.2017