Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2017 рік

Міжнародні резерви збереглися на рівні 15.4 млрд. дол. США

06.03.2017

прес-реліз

 

Міжнародні резерви України на 01 березня 2017 року становили 15 459.7 млн. дол. США (в еквіваленті) за попередніми даними, залишившись на рівні початку лютого.

 

Загалом з початку поточного року обсяг міжнародних резервів майже не змінився завдяки тому, що у лютому Національний банк зміг компенсувати витрати іноземної валюти, зроблені у січні для згладжування надмірних коливань курсу гривні.

 

Поповнення міжнародних резервів протягом лютого відбувалося на міжбанківському валютному ринку шляхом проведення як валютних аукціонів, так і валютних інтервенцій у формі запиту найкращого курсу. Завдяки поступовому зростанню надходжень валютної виручки від експорту та підвищенню цін на товари українського експорту на світових ринках у лютому спостерігалася надлишкова пропозиція валюти на міжбанківському ринку. В цілому чиста купівля іноземної валюти Національним банком становила 80.9 млн. дол. США за результатами місяця. Зокрема:

 

Національний банк купив 133.6 млн. дол. США протягом місяця. У тому числі, 100.6 млн. дол. США - під час валютних аукціонів, 33 млн. дол. США - під час інтервенцій у формі запиту найкращого курсу;

 

Національний банк продав 52.7 млн. дол. США протягом місяця. У тому числі, 42.7 млн. дол. США - під час валютних аукціонів, 10 млн. дол. США - під час інтервенцій у формі запиту найкращого курсу.

 

Водночас у лютому міжнародні резерви спрямовувалися на здійснення платежів за державним боргом:

 

на платежі Уряду з обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті – у сумі 62.4 млн. дол. США (крім платежів на користь МВФ), у тому числі 43.4 млн. дол. США – на обслуговування та погашення ОВДП, номінованих в іноземній валюті;

 

на платежі Уряду та Національного банку на користь Міжнародного валютного фонду – у сумі 66.5 млн. дол. США.

 

За результатами місяця обсяг міжнародних резервів України покриває 3.3 місяця майбутнього імпорту і є достатнім для виконання зобов’язань, поточних операцій Уряду та Національного банку.

 

Дані про міжнародні резерви та ліквідність в іноземній валюті складаються та поширюються щомісяця:

не пізніше 7-го дня місяця, наступного за звітним – попередні;

не пізніше 21-го дня місяця, наступного за звітним – уточнені.

 

Уточнені дані можна знайти за посиланням: https://bank.gov.ua/doccatalog/document?id=46944


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   06.03.2017