Стара версія
Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2017 рік

Національний банк запропонував уведення санкцій щодо банків (уточнено)

15.03.2017

прес-реліз

 

Національний банк на виконання рішення Ради національної безпеки і оборони України розроблює механізм реалізації санкцій щодо деяких банків, а саме:

- ПАТ "Сбербанк";

- ПАТ "ВіЕс Банк";

- ПАТ "Промінвестбанк";

- ПАТ "ВТБ Банк";

- ПАТ "БМ Банк".

 

"Санкції спрямовані на захист інтересів клієнтів, які обслуговуються в зазначених банках, і роблять неможливим виведення капіталів з України. Завдяки їх запровадженню підсанкційні банки не зможуть будь-яким чином виводити за межі країни кошти на материнські компанії з Російської Федерації", – наголосив перший заступник Голови Національного банку Яків Смолій.

 

Санкції у вигляді "запобігання виведенню капіталів за межі України на користь пов’язаних з банками осіб" були застосовані,  керуючись пунктом 25 частини першої статті 4 Закону України "Про санкції".

 

Із уведенням санкцій забороняється здійснювати будь-які фінансові операції підсанкційних банків на користь пов’язаних з ними осіб, зокрема, материнських структур, в тому числі вводиться заборона на:

 

- пряме та/або опосередковане здійснення будь-яких активних операцій (надання кредитів, депозитів, позик, у тому числі на умовах субординованого боргу, придбання цінних паперів, розміщення коштів на кореспондентських рахунках тощо);

- виплату дивідендів, процентів, повернення міжбанківських кредитів/депозитів, коштів із кореспондентських рахунків, субординованого боргу;

- розподіл прибутку;

- розподіл капіталу.

 

Водночас вищезазначені санкції не стосуються проведення підсанкційними банками розрахунків, ініціаторами яких є клієнти цих банків та наслідком яких не є порушення вищезазначених заборон.

 

Наразі підсанкційні банки ліквідні та мають достатньо коштів для виконання зобов’язань перед вкладниками.

 

Нагадаємо, в підсанкційних банках з 2014 року постійно працює куратор Національного банку.

 

 

Довідково

 

- ПАТ "Сбербанк России" (Російська Федерація), дочірнім банком якого в Україні є ПАТ "Сбербанк";

- Sberbank Europe AG (Австрія), дочірнім банком якого є ПАТ "ВіЕс Банк";

- ПАТ "Банк ВТБ" (Російська Федерація), якому належить дочірній банк в Україні ПАТ "ВТБ Банк" та АТ "БМ Банк";

- Державна корпорація "Банк розвитку та зовнішньоекономічної діяльності" (Російська Федерація), що є власником ПАТ "Промінвестбанк".

 

  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   15.03.2017