Стара версія
Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2017 рік

Національний банк запровадив нову методику оцінки запасів прямих іноземних інвестицій

30.03.2017

прес-реліз

 

Національний банк запровадив нову методику оцінки обліку запасів прямих іноземних інвестицій (далі – ПІІ) – відповідно до їх поточної ринкової вартості. Це дозволить наблизити вартість запасів ПІІ до реалій ринку та зменшити розбіжності в даних Національного банку України та Державної служби статистики України (далі – Держстату).

 

Унаслідок світової фінансово-економічної кризи 2008-2009 років ринкова вартість активів підприємств, у тому числі й банків, суттєво знизилася. Відсутність перегляду їх вартості призвела до того, що починаючи з 2010 року частина запасів ПІІ відображалась за суттєво завищеною вартістю.

 

Обов’язкова переоцінка вартості активів у разі суттєвих вартісних змін на фондовому ринку визначена методологією шостого видання Керівництва з платіжного балансу та міжнародної інвестиційної позиції (далі – КПБ6, МВФ, 2009). Зазначену методологію НБУ застосовує з 2015 року.

 

У результаті проведеного перерахунку вартості запасів ПІІ, врахованих за ціною останньої операції, з урахуванням їх ринкової вартості за період з 2010р. по 2016р. встановлено, що їх вартість станом на кінець 2016 року зменшилася на 14.1 млрд. дол. США та становила 48.9 млрд. дол. США (проти 63.0 млрд. дол. США за попередньою оцінкою).

 

Починаючи з 2017 року переоцінка вартості ключових лістингових підприємств буде здійснюватися НБУ та Держстатом щоквартально. Крім того, у планах НБУ передавати дані щодо ПІІ банківського сектору до Держстату. Це вимагає удосконалення програмного забезпечення НБУ та узгодження форматів передачі відповідних даних від НБУ до Держстату.

 

 

Додаткова інформація щодо методології та результатів перерахунку вартості запасів ПІІ за гіперпосиланнями:

 

Презентація та Методичний коментар.

 

Дані щодо прямих іноземних інвестицій за 2010-2016 роки.

 

Методологічні положення з організації  державного статистичного спостереження щодо інвестицій зовнішньоекономічної діяльності Держстату.


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   30.03.2017