Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2017 рік

Платоспроможні банки зменшили заборгованість перед НБУ до 15.2 млрд. грн.

05.04.2017

прес-реліз

 

З початку 2017 року загальний обсяг заборгованості платоспроможних банків перед Національним банком за кредитами рефінансування зменшився на 7.7 млрд. грн., або на 34%. Станом на 05 квітня 2017 року цей показник становив 15.2 млрд. грн.

 

4 квітня остаточно погасив заборгованість перед НБУ Ощадбанк, достроково повернувши залишок в 2 млрд. грн.

 

"Активне повернення рефінансування платоспроможними банками – це найкраще свідчення оздоровлення банківської системи України завдяки цілеспрямованій політиці НБУ. На сьогодні практично всі діючі банки погасили свою заборгованість перед регулятором, адже наявний залишок майже повністю припадає на державний Приватбанк", – коментує Голова Національного банку Валерія Гонтарева.

 

Нагадаємо, що на початок роботи Валерії Гонтаревої на посаді Голови НБУ у червня 2014 року заборгованість банків за рефінансуванням становила 111.7 млрд. грн., а на 05 квітня 2017 року цей показник у платоспроможних банках становить 15.2 млрд. грн., 14.4 млрд. грн. з яких припадає на ПАТ "Приватбанк". Заборгованість неплатоспроможних банків перед НБУ на сьогодні становить 45.2 млрд грн.

 

Серед неплатоспроможних банків зараз найбільшими боржниками за виданим рефінансуванням є банки "Надра" (9.8 млрд. грн., власник – Дмитро Фірташ), "Дельта" (8 млрд. грн., власник – Микола Лагун), "Фінансова ініціатива" (7.2 млрд. грн.) та "ВАБанк" (3 млрд. грн., власник обох банків – Олег Бахматюк), "Фінанси і кредит" (6.3 млрд. грн., власник – Костянтин Жеваго), "Імексбанк" (3.4 млрд. грн., власник – Леонід Клімов).

 

"Якщо зазначені власники вважають, що разом із втратою банку позбулися і потреби повертати всі борги, зокрема, перед НБУ, то вони глибоко помиляються. Моя позиція завжди є чіткою і принциповою – їм доведеться повернути державі все до останньої копійки, і ми докладемо для цього максимум зусиль", – наголосила Валерія Гонтарева.

 

Зокрема, у 2015-2016 роках саме з цього приводу НБУ направив до правоохоронних органів 12 заяв про скоєння злочину акціонерами цих банків, а також ініціював 44 судових справи по стягненню заборгованості цих банків перед Національним банком з майнових та фінансових поручителів. Тому керівництво НБУ і надалі буде співпрацювати з правоохоронними органами щодо притягнення до відповідальності менеджменту та власників цих банків.

 


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   05.04.2017