Українська | English

Головна » Фінансова інклюзія » Новини і події

Відбулися просвітницькі проекти Національного банку України у рамках Global Money Week

05.04.2017

прес-реліз

 

Національний банк України цього року вже традиційно долучився до заходів глобальної міжнародної навчальної ініціативи – Всесвітнього тижня грошей або Global Money Week.

 

Упродовж чотирьох днів ‒ з 28 до 31 березня – Національний банк України за підтримки Агентства CША з міжнародного розвитку (USAID Ukraine) та Українського кризового медіа центру проводив спеціальні заходи та лекції з фінансової обізнаності для учнів старших класів загальноосвітніх шкіл та студентів у галереї D12.

 

Початок Global Money Week ознаменувався презентацією просвітницької кампанії "Гривня – наш символ", присвяченої національній грошовій одиниці та спрямованої на усвідомлення історичності та виховання поваги до українських грошей.

 

За словами першого заступника Голови Національного банку України Якова Смолія, зазвичай українці звертають увагу лише на історичних особистостей, але у банкнотах гривні зашифровано значно більше історичної та культурної інформації.

 

"Гривня – давня грошова одиниця із багатою історією, якою ми з гордістю можемо пишатись. Срібна гривня часів Київської Русі, перші паперові гривні часів Української народної республіки, сучасна валюта незалежної України – це не тільки історія, але і втілення нашої державності, запорука суверенітету і процвітання країни", – налогосив Яків Смолій.

 

У рамках проекту створено титульний ролик "Гривня – наш символ" та дев’ять графічних розповідей про кожну банкноту із номінального ряду української валюти, а також фотопроект "Натхненні епохою УНР".

 

Творчим партнером інформаційно-просвітницької ініціативи виступив Український кризовий медіа центр, що вже понад три роки допомагає розбудові державних комунікацій в Україні та поліпшенню іміджу країни на глобальній арені.

 

"Повага до незалежності України неможлива без усвідомлення історії, у тому числі економічної. З історії України ми багато знаємо про репресії щодо мови, символіки, культури, але не всі усвідомлюємо, що українська гривня так само заборонялася всіма окупаційними щодо України державами. Саме гривня була одним із перших атрибутів України, який сприяв відродженню української державності. У рамках просвітницької кампанії Національного банку кожен учасник заходу зможе простежити як постала і змінювалася гривня, якою була її історія в контексті загальної історії і культури України, і таким чином усвідомити, що національна валюта – це невід’ємний символ Незалежності і державності України. Завдяки проекту міжнародна аудиторія матиме можливість прослідкувати тяглість української історії, її ключові моменти через драматичні коди гривні", – розповіла співзасновник УКМЦ Наталя Попович.

 

Український кризовий медіа центр реалізовував цей проект у співпраці з продакшином Світлофорфільм. Режисером виступив Іван Тимченко, режисером-аніматором – Андрій Горлов. Родзинкою графічних розповідей став аудіо-ряд – музику до кожного ролика спеціально для проекту написали музиканти гурту "Брати Гадюкини".

 

А з 29 по 31 березня 2017 року відбувалися освітні лекції від Національного банку, Фонду гарантування вкладів, Незалежної асоціації банків України та проекту USAID Ukraine:

 

- Кожного дня головний зберігач Музею грошей Національного банку Наталія Тріфонова розповідала допитливим слухачам про історію грошей на теренах нашої держави. Також під час Global Money Week вперше на зовнішньому майданчику тривала виставка унікальних експонатів Музею грошей Національного банку, що стало для відвідувачів чудовою нагодою оглянути колекцію пам’ятних монет, виготовлених Національним банком.

 

- Фахівці Фонду гарантування вкладів фізичних осіб – Людмила Шапран і Світлана Кулик – розповіли про заощадження, систему гарантування вкладів та про те, як держава дбає про захист інтересів вкладників та довіри до банківської системи України.

 

- Керівник проектів та програм Департаменту стратегії та реформування НБУ Юлія Лях закликала присутніх частіше користуватися безготівковими розрахунками, а також розповіла про переваги Cashless economy.

 

- Роман Гартінгер, керівник проектів та програм Департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку, зосередив увагу присутніх на інноваційному розвитку ринку платіжних систем, карткових продуктів тощо.

 

- Про захист національної валюти і про нові сучасні банкноти четвертого покоління гривні розповів фахівець Департаменту грошового обігу НБУ Віталій Ковтонюк.

 

- Ростислав Дюк, представник проекту USAID Ukraine, поспілкувався з відвідувачами про ринок електронних фінансів: його сторію, сучасне та майбутнє електронних грошей, глобальну діджиталізацію, онлайн управління фінансами.

 

- Керівник програм фінансового сектора USAID Наталія Бережна та керівник проекту USAID Ukraine Роберт Бонд ознайомили з перебігом та важливістю заходів у рамках Global Money Week задля підвищення фінансової обізнаності населення у всьому світі.

 

- Олена Коробкова, керуючий директор Незалежної асоціації банків України, прочитала лекцію "Чи ринковий сьогодні курс гривні"– про валютний ринок та фактори, які на нього впливають.

 

Відео-записи всіх лекцій скоро можна побачити на каналі Національного банку України у YouTube та спеціально створеній до події платформі: http://globalmoneyweek.bank.gov.ua/

 

Національний банк України вдячний усім партнерам, які долучилися до просвітницьких заходів #GlobalMoneyWeek, та запрошує до співпраці у наступному році.

 

 

Довідково

 

Global Money Week - це щорічна глобальна ініціатива, що включає світові й регіональні акції та заходи, мета яких - надихнути дітей та молодь дізнатися більше про гроші і заощадження, про те, як заробляти, вести бізнес тощо. Це тиждень, коли у більше ніж 130 країнах проходить безліч заходів, занять, проектів, презентацій і змагань з фінансової освіти та грамотності.

 

Україна вже близько п’яти років бере участь у цій міжнародній просвітницькій ініціативі, а Національний банк традиційно кожного року приєднується до фінансової просвіти молоді.

 


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   05.04.2017