Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини

Національний банк України в першому кварталі 2017 року здійснив 260 перевірок пунктів з обміну валюти

07.04.2017

прес-реліз

 

Виконуючи функції контролю над фінансовими установами, які займаються валютно-обмінними операціями, Національний банк за перший квартал 2017 року здійснив 260 перевірок структурних підрозділів (пунктів з обміну валюти) небанківських фінансових установ.

 

Перевірки здійснювалися у Києві та 17 областях України: Київській, Івано-Франківській, Дніпропетровській, Вінницькій, Житомирській, Кіровоградській, Миколаївській, Львівській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Харківській, Тернопільській, Херсонській, Хмельницькій, Чернівецькій, Чернігівській.

 

Під час проведення перевірок легальних пунктів з обміну валют НБУ було виявлено 30 обмінних пунктів, які працювали нелегально. Інформацію по них Національний банк передає правоохоронним органам. Наразі від правоохоронців отримано три відповіді про заходи реагування на дані повідомлення.

 

Крім того, інформація про виявлені нелегальні обмінні пункти з відповідними фотоматеріалами розміщена на офіційному інтернет-сайті Національного банку у розділі "Незаконні пункти обміну валюти".

 

Нагадаємо, в 2016 році Національний банк здійснив 362 перевірки структурних підрозділів (пунктів з обміну валюти) небанківських фінансових установ у 14 регіонах України. До кінця 2017 року заплановано охопити перевірками пункти обміну валют по всій території України.

 

Станом на 01.04.2017 року генеральні ліцензії НБУ, що дозволяють займатися валютно-обмінними операціями, є у 29 небанківських фінансових установ та національного оператора поштового зв’язку "Укрпошта". Також, на сьогоднішній день в Україні діє 2759 відокремлених підрозділів небанківських фінансових установ.

 

Детальну інформацію про видані НБУ генеральні ліцензії на здійснення валютно-обмінних операцій можна знайти на офіційному сайті Національного банку за посиланням: https://bank.gov.ua/files/genlicnebank.pdf

 

Відповідно до постанови Правління НБУ № 962 з 01.07.2016 року діє Реєстр приміщень, в яких здійснюється ліцензована діяльність з обміну валют або надання інших фінансових послуг з використанням готівки в національній та іноземній валютах.

 

 

Довідка

 

Згідно Закону України "Про Національний банк України" (стаття 7, пункт 14), НБУ здійснює валютне регулювання, визначає порядок здійснення операцій в іноземній валюті, організовує і здійснює валютний контроль за банками та іншими фінансовими установами, які отримали ліцензію Національного банку на здійснення валютних операцій.


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   07.04.2017