Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини

Національний банк удосконалив порядок аналізу та перевірки банками документів при реєстрації договорів про залучення зовнішнього фінансування

07.04.2017

прес-реліз

 

Національний банк змінив порядок здійснення банками аналізу та перевірки документів та інформації про фінансові операції, а саме - при реєстрації договорів про залучення резидентами зовнішнього фінансування.

 

Вимоги НБУ змінилися у зв’язку із спрощенням порядку реєстрації Національним банком договорів про залучення резидентами кредитів/позик в іноземній валюті від нерезидентів у випадку зміни кредитора, зокрема, з резидента на нерезидента. Нагадаємо, Правління Національного банку прийняло відповідну постанову наприкінці березня.

 

Зокрема, було розширено перелік учасників такого договору, що мають право звертатися до банків з метою ініціювання відповідних реєстраційних процедур. Відтепер реєстрація або внесення змін до реєстрації договорів у таких випадках може відбуватися за зверненням, як резидента-позичальника, так і нерезидента-кредитора та уповноваженого банку-кредитора. 

 

Відповідно, регулятор узагальнив перелік документів та заходів здійснення банками аналізу та перевірки у таких випадках. Це допоможе не допустити здійснення банками ризикової діяльності, що загрожує інтересам вкладників чи інших кредиторів банку.

 

Відповідні зміни до порядку здійснення банками аналізу та перевірки документів (інформації) про фінансові операції та їх учасників затверджені постановою Правління Національного банку № 31 від 07 квітня 2017 року. Вони набувають чинності з 10 квітня 2017 року.


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   07.04.2017