Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2017 рік

Звернення Національного банку України до правоохоронних органів щодо недопущення дестабілізації банківської системи

07.04.2017

прес-реліз

 

Національний банк України закликає правоохоронні органи забезпечити безперебійну роботу відділень банків відповідно до законодавства і не допустити фізичної дестабілізації функціонування банківської системи.

 

Ми звертаємо увагу правоохоронних органів на численні протиправні дії в країні військово-політичного угрупування "Національний корпус", яке систематично дестабілізує роботу банків із державним російським капіталом та блокує нормальний доступ українців до своїх коштів.

 

З наступного тижня, 10 квітня, очікуються подальші акції Національного корпусу, зокрема фізичне блокування діяльності банківських установ із російським капіталом, а зараз тривають заклики до громадян забирати із них вклади. Про це йдеться в повідомленні Національного корпусу на їх офіційному сайті в мережі Інтернет. Такі заклики та поведінка є безвідповідальними, небезпечними та можуть заподіяти шкоди всій банківській системі. Радикально та агресивно налаштовані учасники подібних акцій не є експертами у банківській справі, тож не можуть давати професійних оцінок і визначати подальшу долю тих чи інших банківських установ. Особливо обурливими є випадки, коли деякі політики у власних інтересах використовують молодь, негативно налаштовуючи її, а замість конструктивного діалогу влаштовують хуліганські дії.

 

"Подібні дестабілізуючі дії щодо функціонування банківської системи суперечать тим зобов’язанням, які взяла на себе наша країна, підписавши Лист про наміри від 29 березня 2017 року з Міжнародним валютним фондом. Зобов’язання дотримуватися верховенства права і забезпечити захист та безпеку офісів та відділень банків із російським капіталом з тим, аби вони могли продовжувати свою безперебійну роботу як і всі інші міжнародні фінансові інституції, що працюють на території України, підтвердили своїми підписами Президент України, Прем’єр-міністр України, Міністр фінансів України та Голова Національного банку України. Наголошую, подібні дестабілізуючі дії можуть призвести не тільки до погіршення інвестиційного клімату, але й до втрати громадянами своїх вкладів і припинення стабільної роботи всієї банківської системи", – заявила Голова Національного банку України Валерія Гонтарева з приводу погроз щодо блокування банків.

 

На думку Голови Національного банку, абсолютно неприпустимо, коли зацікавлені сторони у власних інтересах перешкоджають нормальній роботі приватних компаній та бізнесу.

 

Водночас нагадаємо, що з огляду на загострення конфлікту на сході України і посилення дій, спрямованих проти нашої національної та економічної безпеки, з метою захисту національних інтересів, на банки із державним російським капіталом за пропозицією Національного банку Радою національної безпеки і оборони України накладено обмеження на проведення операцій цими банками зі своїми материнськими установами.

 

"Нашу країну не вдалося подолати зовні, тому зараз її намагаються розхитати та розділити зсередини. Спеціально штучно створюються умови, відбуваються одна за одною події, коли наша країна сама себе дискредитує в очах міжнародної спільноти. Усе це – шлях до того, що Україна врешті-решт залишиться без міжнародної підтримки та розуміння, сам на сам із зовнішнім ворогом та популізмом політиків", – прокоментувала можливі наслідки Валерія Гонтарева.

 

 

Довідково

 

- Про діяльність російських банків в Україні: https://bank.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=44130686&cat_id=34754314

 

- Прес-брифінг щодо санкцій до російських банків: https://bank.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=45873014&cat_id=72996

 

- Коментарі заступника Голови НБУ Катерини Рожкової щодо російських банків

https://www.facebook.com/NationalBankOfUkraine/posts/1857939567753540

https://www.facebook.com/NationalBankOfUkraine/posts/1857953667752130

https://www.facebook.com/NationalBankOfUkraine/posts/1857941311086699

https://www.facebook.com/NationalBankOfUkraine/posts/1857945051086325

 


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   07.04.2017