Стара версія
Українська | English

Головна » Інформаційні матеріали » Офіційні повідомлення » Архів » 2017 рік

Національний банк України пропонує привести у відповідність до законодавства норми деяких нормативно-правових актів регулятора

13.04.2017

 

Національний банк України пропонує для громадського обговорення проект постанови Правління Національного банку України “Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України” (далі – Проект)

 

Цей Проект розроблено з метою приведення нормативно-правових актів Національного банку України у відповідність до законодавства України.

 

Проектом передбачено внесення змін до:

 

   Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої ановою Правління Національного банку України від 21.01.2004 № 22 (далі – Інструкція № 22),

 

   Інструкції про міжбанківський переказ коштів в Україні в національній валюті, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 16.08.2006 № 320 (далі – Інструкція № 320).

 

Внесення змін обумовлено:

 

1.   стосовно Інструкції № 22 – приведенням норм цього документу у відповідність до вимог, встановлених статтею 95 Податкового кодексу України.

 

Згідно з цими вимогами відтепер стягнення коштів з рахунків платника податків у банках за визначених умов (зокрема, якщо податковий борг перевищує 5 мільйонів гривень), здійснюватиметься не лише за рішенням суду, а й за рішенням керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу без звернення до суду.

 

2.   стосовно Інструкції № 320 – приведенням норм цього документу у відповідність до рішення Правління Національного банку України від 03.01.2017 № 2, яким затверджена Публічна пропозиція Національного банку України на укладення Єдиного договору банківського обслуговування та надання інших послуг Національним банком України (далі – Єдиний договір).

 

Зокрема, у зв’язку з запровадженням нового способу укладання договорів Національним банком України з клієнтами пропонується врегулювати відносини під час надання послуг у системі електронних платежів Національного банку України, загальні вимоги щодо функціонування якої визначено в Інструкції № 320.

 

Відповідно до Закону України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності” Інструкція № 22 та Інструкція № 320 є регуляторними актами, зміни до яких мають оприлюднюватися з метою одержання зауважень і пропозицій від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань.

 

Проект розміщений на сторінці Офіційного інтернет-представництва Національного банку України (розділ “Законодавство” підрозділ “Проекти регуляторних актів НБУ та їх обговорення”).

 


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   13.04.2017