Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2017 рік

Національний банк дозволив репатріацію дивідендів за 2016 рік

13.04.2017

прес-реліз

 

Національний банк України продовжив лібералізацію валютного регулювання на тлі сприятливої ситуації на валютному ринку, позитивних новин про успішне завершення третього перегляду програми співпраці з Міжнародним валютним фондом та за помірних інфляційних ризиків.

 

Як і раніше, регулятор фокусується насамперед на усуненні перепон для зовнішньоторговельних операцій та притоку прямих іноземних інвестицій, пояснила Голова Національного банку Валерія Гонтарева під час прес-брифінгу щодо рішення Правління Національного банку з монетарної політики.

 

·         По-перше, Національний банк дозволив репатріацію дивідендів, нарахованих не лише за 2014-2015 рр., як це було досі, а й за 2016 рік, і спростив механізм для здійснення таких виплат. Одна особа (емітент, депозитарна установа або іноземний інвестор)  зможе протягом одного місяця репатріювати дивіденди  за ці роки у загальній сумі до 5 млн. дол. США. 

 

З моменту надання НБУ дозволу на репатріацію дивідендів, нарахованих за 2014-2015 рр., бізнес сплатив за кордон дивідендів на 1 млрд. дол. США. При цьому купівля компаніями валюти на ці цілі була розподілена рівномірно у часі, тому не мала суттєвого впливу на динаміку обмінного курсу.

 

·         По-друге, Національний банк дозволив банкам достроково погашати кредити перед банками-нерезидентами з рейтингом не нижче “А3”/“А-”, підтвердженим в бюлетені однієї з провідних світових рейтингових компаній - Fitch Ratings та/або Standard&Poor’s, та/або Moody’s. Також банки зможуть достроково погашати заборгованість за кредитами, що були надані іноземними кредиторами за рахунок коштів, отриманих від розміщення боргових цінних паперів за межами України.

 

·         По-третє, Національний банк збільшив з 1 до 5 млн. дол. США максимальний розмір передоплати за імпортними контрактами, що не вимагає використання акредитивної форми розрахунків (з підтвердженням першокласного банку). Як свідчить досвід збільшення цього ліміту з 0,5 до 1 млн. дол. США у вересні минулого року, це не матиме значного впливу на обсяг таких платежів.

 

"Ці кроки сприятимуть покращенню інвестиційного клімату в країні і полегшенню діяльності підприємств-експортерів, які здійснюють імпорт для виробництва продукції, що згодом продається за кордон. Водночас жодний з цих кроків не призведе до дестабілізації ситуації на валютному ринку", - запевнила Голова НБУ Валерія Гонтарева.

 

Відповідні зміни затверджено постановою Правління НБУ №33 від 13 квітня 2017 року "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів  Національного банку України". Вони набувають чинності з 14 квітня 2017 року.

 


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   13.04.2017