Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2017 рік

Рада з фінансової стабільності обговорила поточні проблеми реформування державних банків та відзначила необхідність пришвидшення реформ для забезпечення продуктивної співпраці з МВФ

10.05.2017

прес-реліз

 

4 травня 2017 року відбулося чергове засідання Ради з фінансової стабільності на чолі з Головою Національного банку Валерією Гонтаревою за участі Міністра фінансів України Олександра Данилюка, директора-розпорядника ФГВФО Костянтина Ворушиліна, інших керівників цих установ.

 

Учасники відзначили загальний оптимістичний тон прогнозів розвитку світової економіки та динаміки цін на міжнародних товарних ринках. Від початку року суттєво знизилися ризики валютного ринку, фіскальна політика залишається збалансованою, а інфляційна динаміка відповідає прогнозам НБУ. Водночас у 1-ому кварталі дещо погіршились внутрішні економічні умови внаслідок вимушеної блокади окупованих територій та припинення торгівлі із ОРДЛО. Негативний ефект блокади був досить швидким та помітним і уже відобразився на показниках економічної активності. Додатково негативний вплив на показники зростання виробництва та платіжного балансу буде помітним до кінця 2017 року.

 

РФС підкреслила необхідність вчасної реалізації реформ, передбачених програмою співпраці із МВФ. Затримки із реалізацією програми можуть створити суттєві ризики для макрофінансової стабільності у середньостроковій перспективі.

 

РФС очікує, що протягом наступних декількох місяців буде надано імпульс процесу реформування державного банківського сектору. Зокрема, очікується прийняття закону, що запровадить формування незалежних професійних наглядових рад державних банків. Також буде завершено оновлення стратегічних засад реформування державного банківського сектору. Члени Ради зауважили, що на сьогодні висока конкуренція між банками з державним капіталом без наявності чіткої стратегії розвитку створює для них додаткові фінансові ризики.

 

 

Довідково про Раду з фінансової стабільності

 

Раду з фінансової стабільності створено у березні 2015 року указом Президента України. До її складу входять за посадами Голова Національного банку України, Міністр фінансів України (співголови Ради), Голова Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, директор-розпорядник ФГВФО, заступник Голови Національного банку України, заступник Міністра фінансів України. Рада є форумом для фахового обговорення системних ризиків, що загрожують фінансовій стабільності держави. Наступне чергове засідання Ради заплановане на кінець липня поточного року.


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   10.05.2017