Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2017 рік

Позитивні тенденції у банківському секторі зберігаються – звіт НБУ "Огляд банківського сектору"

10.05.2017

прес-реліз

 

У І кварталі зберігалася макроекономічна стабільність, тому в банківській системі закріплювалися позитивні тенденції попередніх періодів. Про це йдеться у третьому квартальному звіті "Огляд банківського сектору", опублікованому сьогодні.

 

Попит на банківські послуги відновлюється. Уперше з початку кризи пожвавилось гривневе кредитування населення. Без урахування Приватбанку, який частково заміщував роздрібні кредити у сегменті P2P балансовим кредитуванням, приріст склав 2.8%.

 

Відсоткові ставки знижуються: за 12-місячними депозитами фізичних осіб за січень-квітень вони знизилися на 1.7 в.п. до 15.7% річних у гривні та на 1.0 в.п. до 4.6% річних у доларах США. Драйвером зниження ставок за гривневими депозитами була відсоткова політика державних банків. Вартість доларових депозитів населення оновила історичні мінімуми. Очікується, що ця тенденція триватиме, зниження облікової ставки на 1 в.п. у квітні сприятиме цьому.

 

За січень-квітень з ринку виведено 6 банків. У результаті концентрація в секторі виросла: на 20 найбільших банків припадає 90.6% чистих активів сектору. У цілому після дворічного очищення банківського сектору його надійність відновлено: частка фінустанов, які на сьогодні перебувають у зоні ризику через невиконання вимог НБУ, за активами в секторі не перевищує 1.5%.

 

У травні НБУ почав публікувати статистику непрацюючих кредитів (NPL), розрахованих за новими правилами на основі загальноприйнятих у світі стандартів. У результаті повного визнання банками, зокрема Приватбанком, реальної якості кредитів, середній рівень NPL сектору збільшився до 55.1% (без урахування позабалансових даних).

 

Основний ризик банківського сектору - низька операційна ефективність державних банків та низька якість їхніх активів. Щоб його знизити, реформування держбанків слід суттєво прискорити.

 

Детальніше ознайомитися з "Оглядом банківського сектору" можна у розділі "Публікації" на сторінці офіційного інтернет-представництва Національного банку.

 

*Дані кредитів та депозитів, що публікуються в "Огляді банківського сектору", відрізняються від відповідних даних з підрозділу "Грошово-кредитна статистика", оскільки:

- містять дані про банки, що були платоспроможними на звітну дату , якщо не вказано інше;

- охоплюють дані банків з урахуванням їх філій за межами України;

- містять кошти, розміщені в інших банках-резидентах та нерезидентах;

- скориговані на резерви за активними операціями, якщо не вказано інше;

- містять дані іменних ощадних(депозитних) сертифікатів, якщо не вказано інше;

- містять інформацію про клієнтів-нерезидентів, тоді як дані монетарної статистики - лише про клієнтів-резидентів.


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   10.05.2017