Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2017 рік

У квітні приплив гривневих депозитів населення у банківську систему суттєво прискорився

12.05.2017

прес-реліз

 

За підсумками квітня 2017 року грошова маса збільшилась на 1.3% до 1089.0 млрд. грн., що було зумовлено переважно зростанням готівкових коштів в обігу поза банками (на 3.0% м/м) та залишків за депозитами у національній валюті (на 1.9% м/м). Про це свідчать попередні дані "Грошово-кредитної статистики" за квітень 2017 року.

 

Зростання залишків за гривневими депозитами населення у квітні 2017 року прискорилось до 4.1% м/м. Така динаміка була забезпечена поєднанням низки факторів. По-перше, високими темпами зростає заробітна плата, що відображається також і на динаміці депозитів. По-друге, зберігається привабливість депозитних продуктів банків на тлі очікувань щодо подальшого зниження банками відсоткових ставок за залученими коштами та ревальваційного тренду на валютному ринку. Водночас, гривневий депозитний портфель бізнесу за підсумками місяця практично не змінився. Загалом залишки за депозитами бізнесу та населення у національній валюті за підсумками місяця збільшилися на 1.9% м/м.

 

Також відбулося зростання (на 0.8% м/м) залишків за депозитами бізнесу та населення в іноземній валюті (у доларовому еквіваленті). Цьому сприяло як збільшення коштів корпоративного сектору (на 1.7% м/м), головним чином за рахунок значних обсягів надходження валютної виручки, так і коштів населення (на 0.3% м/м).

 

Динаміка кредитної активності банків у квітні залишалася слабкою. Залишки за кредитами, наданими банками бізнесу та населенню у національній валюті, за підсумками місяця зросли на 0.3%, в іноземній валюті (у доларовому еквіваленті) – скоротились на 0.1%. Незначне збільшення гривневого кредитного портфеля бізнесу (на 0.4% м/м) продовжувало відображати зростання потреби підприємств у обігових коштах. Залишки за кредитами, наданими населенню у національній валюті, залишились майже на рівні попереднього місяця.

 

У квітні 2017 року, попри уповільнення, продовжилося зниження вартості кредитів, наданих корпоративному сектору у національній валюті. За місяць вартість гривневих кредитів бізнесу знизилась на 0.5 п. п., з початку року – на 2.4 п. п. до 14.3%.

 

Детальніше про основні тенденції на грошово-кредитному ринку у квітні 2017 року читайте у "Макроекономічному та монетарному огляді" (травень 2017).


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   12.05.2017