Стара версія
Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2017 рік

Коментар НБУ щодо звіту незалежного аудитора ПАТ КБ "Приватбанк": підтверджено низьку якість кредитного портфелю банку

26.06.2017

прес-реліз

 

Незалежний аудитор ПАТ КБ "Приватбанк" підтвердив низьку якість кредитного портфелю банку.

 

Згідно з фінансовою звітністю установи станом на 31 грудня 2016 року, підтвердженої аудиторами EY, у 2016 році резерв на знецінення кредитів юридичним особам було збільшено на 155.9 млрд. грн.

 

Більше того, аудитори визначили потребу у доформуванні додаткового резерву ще на 10 млрд грн, що у результаті призвело до від'ємного значення балансового капіталу ПАТ КБ "Приватбанк" в 882 млн. грн. станом на кінець 2016 року.

 

Аудитор не підтвердив фінансові результати та грошові потоки банку через те, що не зміг отримати достатні аудиторські докази відносно періоду, в якому відбулося знецінення кредитів та авансів клієнтам. Такий висновок свідчить про те, що фінансові проблеми в ПАТ КБ "Приватбанк" розпочалися задовго до 2016 року.

 

Також на вимогу статті 411 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" аудитором EY був здійснений аналіз потреби банку у капіталі. За результатами цього аналізу було визначено, що банку знадобиться додаткове вливання капіталу від держави, як наслідок дій попередніх власників та менеджменту.

 

Нагадаємо, згідно з Меморандумом з МВФ, до середини вересня 2017 року має завершитися forensic аудит (економічне розслідування операцій) ПАТ КБ "Приватбанк" для визначення, чи мали місце правопорушення або погана банківська практика в період до його націоналізації.

 

 

 

 


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   26.06.2017