Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2017 рік

Міжнародні резерви зросли на 16% за перше півріччя 2017 року

05.07.2017

прес-реліз

 

Міжнародні резерви України на 01 липня 2017 року становили 17 970.0 млн дол. США (в еквіваленті) за попередніми даними. Таким чином, за перше півріччя 2017 року вони зросли на 16%. Зокрема, за підсумками червня зростання становило 2%.

 

Сприятлива ситуація на зовнішніх ринках дозволила Національному банку  і надалі купувати валюту для поповнення міжнародних резервів, не створюючи при цьому перешкод для зміцнення гривні.

 

Під час інтервенцій у минулому місяці Національний банк купив 301.6 млн. дол. США (з них 101.0 млн. дол. США - за інтервенціями у формі запиту найкращого курсу). Водночас, обсяг проданої за інтервенціями валюти становив 1,4 млн. дол. США. Жодного аукціону з продажу валюти у червні не проводилось, продаж валюти здійснювався шляхом інтервенцій за єдиним курсом для підтримки функціонування міжбанківського валютного ринку, тимчасово дезорганізованого через нещодавні кібератаки

Таким чином, обсяг чистої купівлі валюти Національним банком у минулому місяці становив 300.2 млн дол. США.

 

В той же час, кошти з резервів використовувалися для здійснення платежів Уряду з обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті у сумі 5,8 млн. дол. США.

 

Станом на 01 липня обсяг міжнародних резервів України покриває 3,7 місяця майбутнього імпорту і є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій Уряду і Національного банку.Довідково

Дані про міжнародні резерви та ліквідність в іноземній валюті складаються та поширюються щомісяця:

не пізніше 7-го дня місяця, наступного за звітним – попередні;

не пізніше 21-го дня місяця, наступного за звітним – уточнені.

 

Уточнені дані можна знайти за посиланням: https://bank.gov.ua/doccatalog/document?id=46944


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   05.07.2017