Стара версія
Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2017 рік

Національний банк України в I півріччі 2017 року здійснив понад півтисячі перевірок пунктів з обміну валюти

11.07.2017

прес-реліз

 

На виконання функції контролю за дотриманням порядку та організації здійснення валютно-обмінних операцій Національний банк у першому півріччі 2017 року здійснив 503 перевірки структурних підрозділів (пунктів з обміну валюти) небанківських фінансових установ.

 

Перевірки здійснювалися у Києві та у 21 області України: Вінницькій, Волинській,  Дніпропетровській, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Тернопільській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській, Чернівецькій та  Чернігівській.

Під час проведення перевірок легальних пунктів з обміну валют Національним банком  виявлено 84 пунктів обміну валют, які працювали нелегально. Зокрема, найбільше таких пунктів зафіксовано в Івано-Франківській області – 29. У Києві та Запорізькій області  виявлено – по 18 таких пунктів, у  Львівській області – 8, у Київській – 5, у Кіровоградській – 3.

 

Інформацію про нелегальні обмінні пункти Національний банк передає до правоохоронних органів. Найбільш ефективною є співпраця з правоохоронними органами Києва та Київської області, від яких до НБУ оперативно надходять повідомлення про вжиті заходи з припинення діяльності таких пунктів.

 

Крім того, дані про виявлені нелегальні обмінні пункти з відповідними фото розміщено на офіційному інтернет-сайті Національного банку у розділі "Незаконні пункти обміну валюти".

 

Нагадаємо, Національний банк України розпочав регулярні перевірки з вересня 2016 року.  Минулого року НБУ здійснив 362 перевірки пунктів з обміну валюти у 14 регіонах України. До кінця 2017 року заплановано охопити перевірками пункти обміну валют небанківських фінансових установ по всій території України.

 

Станом на 01 липня 2017 року генеральні ліцензії НБУ, що дозволяють займатися валютно-обмінними операціями, є у 29 небанківських фінансових установ та національного оператора поштового зв’язку "Укрпошта". Сьогодні в Україні зареєстровано 3 371 відокремлених підрозділів небанківських фінансових установ.

 

Детальну інформацію про видані НБУ генеральні ліцензії на здійснення валютно-обмінних операцій можна знайти на офіційному сайті Національного банку за посиланням: https://bank.gov.ua/files/genlicnebank.pdf

 

Відповідно до постанови Правління НБУ № 962 від 01.07.2016 діє Реєстр приміщень, у яких здійснюється ліцензована діяльність з обміну валют або надання інших фінансових послуг з використанням готівки в національній та іноземній валютах.

 

Довідка

Відповідно до Закону України "Про Національний банк України" (стаття 7, пункт 14) НБУ здійснює валютне регулювання, визначає порядок здійснення операцій в іноземній валюті, організовує і здійснює валютний контроль за банками та іншими фінансовими установами, які отримали ліцензію Національного банку на здійснення валютних операцій.


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   11.07.2017