Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2017 рік

НБУ закликає парламентарів підтримати медичну реформу

11.07.2017

прес-реліз

 

Національний банк України закликає народних депутатів України підтримати реформу охорони здоров’я країни. Про це заявив заступник Голови центрального банку Роман Борисенко під час зустрічі співробітників регулятора з в.о. міністра охорони здоров’я України Уляною Супрун.

 

«Пані Супрун – наш партнер, з яким ми запроваджуємо позитивні зміні у державному секторі. Нещодавній її виступ на стратегічній сесії керівництва НБУ викликав справжній фурор. Тож ми не могли не надати можливість поспілкуватися з в.о. міністра охорони здоров’я усім співробітникам центрального банку,- зазначив заступник Голови НБУ Роман Борисенко.- У наших інституцій близькі цілі – здорова банківська система та здорова українська нація. Зі свого боку ми готові максимально сприяти та ділитися власним досвідом щодо внутрішньої трансформації державних органів. Крім того, ми розуміємо, наскільки важливою є законодавча підтримка втілення реформ. Тож бажаємо Міністерству охорони здоров’я її отримати».

 

Дякуючи за запрошення виступити у центральному банку, в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун підкреслила, що міністерство прагне наслідувати приклад Національного банку в докорінній інституційній перебудові та трансформації інститутів.

 

«Я багато хвалю Національний банк. Адже ви найбільше з усіх державних установ зробили для трансформації власної організації, для інституційного закріплення цих змін та їх незворотності. Ми також хочемо відійти від політичних призначень та залучати до роботи справжніх професіоналів. Ми прагнемо надавати можливість розвиватися та отримувати гідну зарплатню. І можу сказати, що програма трансформації міністерства виграла грант та 5 років отримуватиме фінансування від Європейської комісії»,- підкреслила Уляна Супрун.

 

Очільниця міністерства у своєму виступі розповіла співробітникам центрального банку про основні принципи майбутньої медичної реформи: справедливий та рівний доступ усіх громадян до медичних послуг, якість цих послуг, можливість вибору місця лікування незалежно від місця реєстрації пацієнта та форми власності лікувального закладу, гарантії держави з надання медичної допомоги.

 

Вона нагадала, що міністерство у прагненні привести систему охорони здоров’я до європейських зразків розробило низку законопроектів, які мають дати старт медичній реформі в Україні. За словами Уляни Супрун, команда МОЗ України пройшла повний цикл публічної політики: побувала в усіх регіонах України та провела публічні консультації з експертним середовищем, громадянами, пацієнтами та медичними працівниками.

 

«Зараз доля медичної реформи залежить від того, чи проголосують депутати Верховної Ради України за законопроекти №6327 та №6604. Все суспільство зараз пильно спостерігає за медичною реформою. Українці сподіваються на те, що змінам дадуть шанс»,- зазначила в.о. міністра охорони здоров’я України.

 
 

 


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   11.07.2017