Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2017 рік

Тенденції червня: відновлення кредитування та подальше зниження вартості кредитів для бізнесу

11.07.2017

прес-реліз

 

За підсумками червня 2017 року грошова маса зросла на 1.3% до 1103.1 млрд. грн., що було зумовлено збільшенням готівкових коштів в обігу поза банками (на 2.4% м/м) та залишків за депозитами у національній валюті (на 2.0% м/м). Про це свідчать попередні дані «Грошово-кредитної статистики» за червень 2017 року.

 

Кредитний портфель банків у гривні зріс на 1.8% у червні порівняно з травнем. Залишки за кредитами, наданими корпоративному сектору у національній валюті, збільшилися на 1.9% м/м, домашнім господарствам – на 1.3% м/м.

 

Водночас і бізнес, і населення продовжували скорочувати свою заборгованість перед банками за кредитами в іноземній валюті, залишки за якими (у доларовому еквіваленті) скоротилися на 1.1% м/м за підсумками місяця.

 

У результаті цього, а також курсової переоцінки через зміцнення курсу гривні по відношенню до долара США, загальні залишки за кредитами, наданими банками корпоративному сектору та населенню, майже не змінилися за перший місяць літа.

 

Залишки за депозитними вкладами за підсумками червня відновили позитивну динаміку, як у національній, так і в іноземній валюті (у доларовому еквіваленті).

 

Гривневий депозитний портфель банків у червні зріс на 2.0% м/м, зокрема депозити бізнесу зросли на 0.8%, а вклади населення – на 3.3%. Також за місяць зросли залишки за депозитами в іноземній валюті (у доларовому еквіваленту) як корпоративного сектору, так і домашніх господарств (на 0.7% та 0.3% відповідно).

 

У червні продовжилося поступове здешевлення вартості кредитів, наданих корпоративному сектору. Зокрема вартість гривневих кредитів для бізнесу за підсумками червня зменшилася на 1 в. п., а з початку року – на 3.6 в. п. до 13.1% річних. Як і у травні, насамперед цьому сприяло пом’якшення Національним банком монетарної політики у квітні-травні 2017 року.

 

Також знижувалася вартість банківських депозитних продуктів для бізнесу – ставка за гривневими депозитами у червні зменшилася на 0.5 в. п., а з початку року на 2.8 в. п. – до 8.1%. Відсоткові ставки за депозитними продуктами для населення за підсумками червня залишилися майже без змін.

 

Детальніше про основні тенденції на грошово-кредитному ринку у червні 2017 року читайте у «Макроекономічному та монетарному огляді» (липень 2017).

 


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   11.07.2017