Українська | English

Головна » Інформаційні матеріали » Офіційні повідомлення » Архів » 2017 рік

Національний банк вживає заходів з підвищення дієвості використання облікової ставки

11.07.2017

 

 

Національний банк України встановив чітку періодичність оприлюднення розміру облікової ставки через загальнодоступні регулярні джерела інформації, а саме – Офіційне інтернет-представництво Національного банку, відповідно до вимог Цивільного Кодексу України. Це надасть банкам можливість використовувати облікову ставку НБУ як індикатор у формулі визначення  змінюваної (плаваючої) процентної ставки при наданні ними кредитів.

 

Актуальну інформацію про рівень облікової ставки можна знайти на сторінках Офіційного інтернет-представництва Національного банку. Ця інформація оновлюється на систематичній основі.

 

По-перше, після прийняття Правлінням НБУ рішення з монетарної політики, що відбувається відповідно до затвердженого та оприлюдненого графіка. В день набуття чинності цим рішенням Національний банк публікує оновлені  дані щодо рівня облікової ставки на головній сторінці офіційного сайту НБУ, у грошово-кредитній статистиці, а також у розділі «Рішення з монетарної політики».

 

По-друге, щомісяця в регулярних статистичних публікаціях щодо грошово-кредитної політики – в огляді фінансових корпорацій (листок 2.1) та огляді сектору депозитних корпорацій (Додаткові показники).

 

Нагадаємо, Правління НБУ приймає рішення про рівень облікової ставки відповідно до Положення про основи процентної політики Національного банку України. Оновлення Положення стосовно періодичності оприлюднення облікової ставки  відбулося згідно постанови Правління НБУ № 63 від 11 липня 2017 «Про внесення зміни до Положення про основи процентної політики Національного банку України». Зазначена постанова набуває чинності  з 12 липня.

 


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   11.07.2017