Стара версія
Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2017 рік

У I півріччі 2017 року більше, ніж у 200 разів зросли обсяги реалізації прав вимоги НБУ за заставленими кредитами

17.07.2017

прес-реліз

 

У першому півріччі НБУ перераховано на погашення заборгованості за кредитами рефінансування 514,7 млн грн.

 

Необхідно зазначити, що протягом вказаного періоду ФГВФО реалізовано заставлене майно (активи) на суму 304,7 млн грн., з яких НБУ вже отримав 142 млн. грн. Переважну більшість реалізованого майна (активів), а саме на суму 283 млн.грн., становили права вимоги за заставленими НБУ кредитними договорами.  Ця сума у понад 200 разів перевищує показник реалізації аналогічних активів у першому півріччі 2016 року (1,3 млн грн).

 

Протягом звітного періоду за найвищу ціну (120 млн грн) реалізовано права вимоги за кредитним договором, переданим ПАТ «Банк «Фінанси та Кредит» у заставу НБУ.

 

Також у першому півріччі 2017 року збільшилися обсяги погодження НБУ реалізації прав вимоги за заставленими кредитними договорами. Зокрема, прийнято 32 рішення щодо реалізації прав вимоги за 36,4 тисячами кредитних договорів, загальна заборгованість за якими складає майже 28,9 млрд. грн.

 

«Позитивна динаміка продажу прав вимоги за заставленими кредитними договорами, у першу чергу, пов’язана із запровадженням, за ініціативи НБУ, стратегії та плану погодження продажу таких активів після проведення їх сегментації. Збільшення обсягів погодження реалізації заставленого майна (активів) відбувається  у зв’язку  з оптимізацією загального процесу погодження НБУ та ФГВФО початкових цін», - зазначив директор Департаменту управління ризиками Національного банку Ігор Будник.

 

За його словами, у певній мірі на збільшення продажів заставленого майна також вплинув перехід ФГВФО на електронну систему торгів ProZorro.Sale, яка надає змогу задіяти одразу 29 провідних електронних майданчиків України, забезпечує прозорість та неупередженість організаторів торгів.

 

Нагадаємо, що з січня 2017 року реалізація заставленого Національному банку майна здійснюється Фондом гарантування вкладів фізичних осіб виключно через систему торгів ProZorro.Продажі.

 


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   17.07.2017