Стара версія
Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2017 рік

НБУ надав Приватбанку статус уповноваженого банку, який може залучатися до зберігання запасів готівки регулятора

20.07.2017

прес-реліз

 

ПАТ КБ “ПРИВАТБАНК” стало другим банком України, що зможе здійснювати операції з запасами готівки Національного банку за дозволами останнього, а також забезпечуватиме банки регіону готівкою та прийматиме від них надлишки. Про це йдеться у рішенні правління Національного банку України № 460-рш від 19 липня 2017 року.

 

Таким чином, Національний банк продовжує делегувати частину функцій, які він сьогодні виконує в регіонах, іншим учасникам ринку – банкам, в рамках реалізації Концепції організації готівкового обігу в Україні, затвердженої рішенням Правління НБУ № 207-рш від 11 серпня 2016 р. Це дозволить поступово перейти від частково контрольованої моделі організації готівкового обігу, що наразі існує в Україні, на делеговану модель.

 

Відповідно до вимог Положення про критерії та порядок відбору банків, які можуть залучатися до зберігання запасів готівки Національного банку, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 28 вересня 2016 року № 389 (далі – Положення № 389), центральний банк здійснює відбір банків, які можуть залучатися до зберігання запасів готівки Національного банку України.

 

До участі у такому відборі допускаються банки, які надали відповідні письмові звернення про намір стати уповноваженими та відповідають критеріям, встановленим Положенням № 389.

 

ПАТ КБ “ПРИВАТБАНК” письмово звернувся до Національного банку України про намір стати уповноваженим банком зі зберігання запасів готівки Національного банку України та надав інформацію, яка передбачена п.2 Положення № 389.

 

Відповідно до пункту 1.7 Статуту ПАТ КБ “ПРИВАТБАНК”, затвердженого наказом Міністерства фінансів України (рішенням єдиного акціонера) від 03 квітня 2017 року № 409, 100 % статутного капіталу володіє держава в особі Міністерства фінансів України.

 

ПАТ КБ “ПРИВАТБАНК” має 25-річний досвід роботи з організації касового обслуговування, здійснення перевезення валютних цінностей та інкасації коштів з використанням найсучасніших технологій, визнаних міжнародними фінансовими інститутами.

 

Банк має розгалужену мережу філій та відділень, розташованих у 24 областях України. Так, станом на 1 липня цього року в ПАТ КБ "ПРИВАТБАНК" відкрито та функціонує 32 філії та 2450 відділення.

 

Керуючись Положенням № 389, Правління Національного банку України прийняло Рішення № 460-рш про надання ПАТ КБ “ПРИВАТБАНК” статусу уповноваженого банку, який може залучатися до зберігання запасів готівки Національного банку України.

 

Прийняте рішення є підставою для укладення договору між Національним банком та ПАТ КБ “ПРИВАТБАНК” про зберігання запасів готівки Національного банку в ПАТ КБ “ПРИВАТБАНК” під відповідне забезпечення.

 

Нагадаємо, раніше аналогічний статус уповноваженого банку, який може залучатися до зберігання запасів готівки регулятора, отримав АТ "Ощадбанк".

 

 


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   20.07.2017