Стара версія
Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2017 рік

Попит населення та бізнесу на кредити зростає, банки частіше схвалюють кредитні заявки

27.07.2017

прес-реліз

 

Попит населення та бізнесу на кредити зростає, банки частіше схвалюють кредитні заявки. Про це йдеться в аналітичному звіті "Опитування про умови кредитування", оприлюдненому сьогодні Національним банком України.

 

Опитування проводилося з 22 червня до 7 липня 2017 року серед кредитних менеджерів 68 банків, на які припадає 97% активів банківської системи. У ньому йдеться про результати ІI кварталу й очікування на ІІІ квартал та 12 наступних місяців.

 

68% опитаних банків прогнозують, що протягом наступних 12 місяців портфель корпоративних кредитів зросте. Прискорення кредитування населення очікує 62% респондентів. Традиційно оптимістичними є очікування припливу депозитів.

 

У ІІ кварталі суттєво збільшився попит на споживчі та іпотечні кредити. На думку банків, основні чинники - зниження вартості кредитів, зростання споживацької впевненості та пожвавлення на ринку нерухомості.

 

Попит на корпоративні кредити продовжив збільшуватися. Про це заявили 45% опитаних банків. Він підвищився на всі види кредитів, окрім валютних. Його зумовлювали: потреба підприємств в оборотному капіталі та інвестиціях, зниження відсоткових ставок та необхідність реструктурувати борги.

 

У ІІІ кварталі 2017 року банки очікують дальшого збільшення попиту на кредити, насамперед споживчі. Цьому насамперед сприяло зниження відсоткових ставок.

 

У ІІ кварталі банки схвалювали більше заявок на кредити, ніж у попередньому. Це стосується як корпоративних, так і споживчих кредитів.

 

Протягом двох останніх років банки заявляють про пом’якшення кредитних стандартів у сегменті споживчого кредитування. Кредитні стандарти іпотеки знижуються три квартали поспіль. Разом з тим, більшість опитаних (72%) повідомили, що стандарти корпоративного кредитування у ІI кварталі не змінилися.

 

 

Примітка: в аналітичному звіті "Опитування про умови кредитування" (ІІІ квартал 2017) представлено незважені дані відповідей респондентів, тобто 1 банк = 1 голос.

 

Довідка: Національний банк публікує аналітичний звіт "Опитування про умови кредитування" щокварталу. Звіт підсумовує результати опитування банків про стан справ у кредитуванні у звітному кварталі та перспективи розвитку кредитування на наступний квартал і 12 місяців.


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   27.07.2017