Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2017 рік

Національний банк доповнює інструментарій з розміщення депозитних сертифікатів

28.07.2017

прес-реліз

 

Правлінням НБУ прийнято рішення розширити інструментарій операцій з розміщення депозитних сертифікатів.

 

По-перше, буде додано метод задоволення заявок банків, поданих на процентний тендер з розміщення депозитних сертифікатів. Наразі порядок передбачає, що заявки банків задовольняються за зазначеними в них процентними ставками. Цей порядок буде доповнено новим методом задоволення, коли всі заявки, що підлягають задоволенню, будуть задовольнятися за єдиною граничною ставкою, що визначається Національним банком.

 

В обох випадках  заявки банків, що пропонують процентні ставки вищі, за граничну, задовольнятись не будуть. Можливість використання такого методу задоволення заявок при розміщенні депсертифікатів відповідає рекомендаціям Європейського центрального банку.

 

По-друге, максимальний строк розміщення депозитних сертифікатів збільшується з 90 до 100 днів.

 

Такі кроки розширюють інструментарій Національного банку України для формування сегменту кривої дохідності , а також для вдосконалення монетарної трансмісії для  її більшої відповідності режиму інфляційного таргетування. Про початок використання таких інструментів Національним банком у подальшому буде повідомлено окремо.

 

Окреслені вище зміни закріплені Постановою №70 від 27 липня 2017 року "Про внесення змін до Положення про застосування Національним банком України стандартних інструментів регулювання ліквідності банківської системи", і набувають чинності з 01 вересня 2017року.

 

 


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   28.07.2017