Стара версія
Українська | English

Головна » Інформаційні матеріали » Офіційні повідомлення » Архів » 2017 рік

Національний банк уніс зміни до Положення про визначення банками розміру кредитного ризику

08.08.2017

 

 

Національний банк України передбачив право банків формувати кредитну документацію (справу) боржника з електронних документів, які створені та підписані банком і боржником із застосуванням електронного цифрового підпису. Ці нововведення запроваджені у контексті законодавчих змін, зокрема Закону України "Про споживче кредитування", яким передбачено право укладати в електронному вигляді договори про споживче кредитування.

 

Відповідні зміни внесені до Положення про визначення банками України розміру кредитного ризику, затвердженого постановою Правління НБУ № 351 від 30 червня 2016 року (далі – Положення № 351).

 

Зміни до Положення № 351 також передбачають:

 

      узгодженість підходів до врахування банками під час розрахунку розміру кредитного ризику вартості заставного майна, стягнення/реалізація якого обмежена на законодавчому рівні;

      визначення банками сторони у зобов’язанні за факторинговими операціями з регресом;

      уточнення вимог у частині засвідчення банками акта щодо контролю наявності та стану заставного майна у вигляді нерухомості та земельних ділянок;

      порядок оцінки житлово-будівельних кооперативів.

 

Зазначені зміни є результатом постійної співпраці Національного банку із банківською спільнотою у процесі здійснення моніторингу впровадження та застосування банками вимог Положення № 351.

 

Зміни до Положення № 351 затверджено Постановою Правління Національного банку України № 75 від 04 серпня 2017 року.


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   08.08.2017