Українська | English

Головна » Законодавство » Проекти регуляторних актів НБУ та їх обговорення

Проект постанови Правління Національного банку України "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України"

Відповідно до Закону України "Про Національний банк України" та п.15 Плану підготовки проектів регуляторних актів Національного банку України на 2017 рік, затвердженого розпорядженням Національного банку України від 09 грудня 2016 року № 5379-р, Національний банк України розробив проект постанови Правління Національного банку України "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України" (далі – Проект).

 

Проект підготовлено на виконання вимог Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення рівня корпоративного управління в акціонерних товариствах" (далі – Закон).

 

Законом внесено зміни до низки законодавчих актів України, зокрема, до Цивільного кодексу України, Законів України "Про платіжні системи та переказ коштів в Україні" та "Про акціонерні товариства" в яких:

 

запроваджено новий вид рахунку – рахунок умовного зберігання (ескроу);

 

визначені операції, які можуть здійснюватися за рахунком умовного зберігання (ескроу);

 

передбачено здійснення звернення стягнення на предмет обтяження, яким є майнові права на грошові кошти, що знаходяться на банківському рахунку, шляхом договірного списання за платіжною вимогою обтяжувача.

 

Проектом передбачається внесення змін до Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 12 листопада 2003 року № 492, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 17 грудня 2003 року за № 1172/8493 (зі змінами) та Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 21 січня 2004 року № 22, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 29 березня 2004 року за № 377/8976 (зі змінами).

 

Аналіз регуляторного впливу цього проекту.

 

Зауваження та пропозиції до Проекту приймаються до 01 жовтня 2017 року на поштову або електронну адресу Національного банку України.

 

Поштова адреса: 01601, м. Київ, вул. Інститутська, 9, Національний банк України, Департамент платіжних систем та інноваційного розвитку.

 

Електронна адреса: 682TRP@U0H0.

 

  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   01.09.2017