Стара версія
Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2017 рік

У серпні банки продовжили нарощувати кредитний портфель у національній валюті

11.09.2017

прес-реліз

 

За підсумками серпня 2017 року грошова маса скоротилася на 0.9% до 1104.5 млрд. грн., що було зумовлено зменшенням готівкових коштів поза банками та залишків за депозитами. Про це свідчать попередні дані "Грошово-кредитної статистики" за серпень 2017 року.

 

У серпні банківська система продовжила нарощувати кредитний портфель у національній валюті – він зріс на 1.7% м/м. Це відбувалося за рахунок кредитів, виданих як корпоративному сектору, так і населенню.

 

Зокрема, залишки за гривневими кредитами, наданими корпоративному сектору, збільшилися на 1.3% м/м, сектору домашніх господарств – на 4.1% м/м.

 

Динаміку заборгованості за кредитами в іноземній валюті в доларовому еквіваленті визначали кошти домашніх господарств, залишки яких продовжували скорочуватися (вони знизилися на 1.3% м/м). Залишки за валютними кредитами, наданими корпоративному сектору, залишилися на рівні попереднього місяця.

 

Залишки за депозитами в національній валюті за підсумками серпня зменшилися на 1.6% м/м, насамперед за рахунок скорочення депозитів корпоративного сектору. Останні зменшилися на 2.8% м/м, що переважно зумовлено сплатою квартальних податкових та інших платежів до бюджету. Депозити населення в національній валюті  скоротилися на 0.5% м/м під впливом сезонних факторів.

 

Натомість депозитний портфель банків в іноземній валюті (у доларовому еквіваленті) в серпні продовжував зростати (на 1.0% м/м).

 

У серпні тривало подальше поступове здешевлення вартості кредитів у національній валюті для населення. За підсумками місяця їх вартість знизилася на 1.3 в. п. порівняно з липнем, з початку року – на 2.3 в. п. Водночас вартість кредитів у національній валюті для бізнесу незначно зросла – на 0.3 в. п., а з початку року – скоротилася на 2.0 в. п.

 

Динаміка відсоткових ставок за новими гривневими депозитами у серпні була різноспрямованою. Вартість банківських депозитних продуктів у національній валюті для населення продовжувала знижуватися – на 0.8 в. п. до 11.4%, за вкладами бізнесу відбулося незначне зростання – на 0.2 в. п. до 8.2%.

 

Детальніше про основні тенденції на грошово-кредитному ринку у серпні 2017 року читайте у "Макроекономічному та монетарному огляді" (вересень 2017).

 

Довідково:

 

Дані щодо кредитів та депозитів, що публікуються на сторінці "Грошово-кредитна та фінансова статистика" у розрізі секторів економіки, відрізняються від даних "Огляду банківського сектору" на сторінці "Публікації", в якому:

-         охоплюються банки, що були платоспроможними на звітну дату (за виключенням неплатоспроможних банків), якщо не вказано інше;

-         охоплюються банки з урахуванням філій в межах, а також філій за межами України;

-         відображаються кредити, надані клієнтам-резидентам та нерезидентам, а також кредити, надані банкам-резидентам та нерезидентам (у тому числі розміщені кошти);

-         відображаються депозити (кошти) клієнтів-резидентів та нерезидентів, а також депозити банків-резидентів та нерезидентів (у тому числі отримані кредити);

-         дані скориговані на резерви за активними операціями, якщо не вказано інше.


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   11.09.2017