Стара версія
Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2017 рік

Продовження послідовної монетарної політики Національним банком у 2018 році та середньостроковій перспективі є запорукою макроекономічної стабільності

19.09.2017

прес-реліз

 

Правління Національного банку України вітає рішення Ради Національного банку зберегти послідовність монетарної політики в Основних засадах грошово-кредитної політики на 2018 рік та середньострокову перспективу. Основні сутнісні характеристики монетарної політики, а саме її цілі  та принципи, залишаються незмінними порівняно з Основними засадами на 2017 рік та середньострокову перспективу.

 

"Затверджений документ є результатом спільного бачення Ради та Правління Національного банку щодо важливості проведення послідовної монетарної політики для стійкого підвищення довіри до гривні", - підкреслив в.о. Голови Національного банку Яків Смолій.

 

Нагадаємо, у липні 2017 року Правління Національного банку затвердило, передало і презентувало Раді НБУ Пропозиції до Основних засад грошово-кредитної політики на 2018 рік та середньострокову перспективу (далі – Основні засади). 12 вересня Рада НБУ ухвалила Основні засади та 15 вересня передала їх для інформування до Верховної Ради України.

 

Відповідно до цього документу, Національний банк буде й надалі реалізовувати монетарну політику в рамках режиму інфляційного таргетування.

 

Середньострокова ціль щодо інфляції підтверджена на рівні 5%+/- 1 в.п., яка досягатиметься поступово, відповідно до незмінної траєкторії цілей:

грудень 2018 року – 6% ± 2 п. п.;

грудень 2019 року – 5% ± 1 п. п.;

грудень 2020 року і надалі – 5% ± 1 п. п.

 

Водночас, для посилення прозорості та підзвітності монетарної політики вперше інфляційні цілі на кінець року доповнено щоквартальними орієнтирами:

березень  2018 року – 7.5% +/- 2 п.п.;

червень  2018 року – 7% +/- 2 п.п.;

вересень  2018 року – 6.5% +/- 2 п.п.;

грудень 2018 року – 6% ± 2 п. п.;

березень  2019 року – 5.75% +/- 2 п.п.;

червень  2019 року – 5.5% +/- 2 п.п.;

вересень  2019 року – 5.25% +/- 2 п.п.;

грудень 2019 року і надалі – 5% ± 1 п. п.

 

Як пояснив заступник Голови Національного банку Дмитро Сологуб, такий неперервний процес досягнення інфляційної цілі має покращити формування очікувань та підвищити зрозумілість й передбачуваність дій Національного банку.

 

Основним інструментом для досягнення цілей з інфляції залишається облікова ставка Національного банку. У разі перевищення прогнозом інфляції цільового значення Національний банк виходитиме з необхідності проведення жорсткішої грошово-кредитної (монетарної) політики для повернення прогнозу до цілі. І навпаки – за нижчого за цільове значення прогнозу інфляції Національний банк пом’якшуватиме монетарну політику. Таким чином інфляція в середньостроковій перспективі завжди має повертатися до цілі.

 

Обмінний курс гривні залишатиметься плаваючим і буде визначатися на валютному ринку, а Національний банк не буде спрямовувати свою монетарну політику на досягнення певного рівня або діапазону обмінного курсу.

 

Разом з тим Національний банк використовуватиме інтервенції на валютному ринку для:

      накопичення міжнародних резервів;

      згладжування функціонування валютного ринку;

      підтримання трансмісії ключової процентної ставки як основного інструменту грошово-кредитної політики.

 

Для виконання другої за пріоритетністю цілі монетарної політики – щодо фінансової стабільності, діяльність Національного банку спрямовуватиметься на сприяння:

      ефективному перерозподілу ресурсів фінансовою системою;

      адекватній оцінці та сприйняттю ризиків учасниками ринку;

      підвищення стійкості фінансової системи, зниження ймовірності системних криз.

 

Національний банк досягатиме цілей зі сприяння фінансовій стабільності шляхом належного мікро- та макропруденційного регулювання та нагляду.

 

При прийнятті рішень з монетарної політики Правління Національного банку продовжить брати до уваги потреби економічного зростання у разі, коли це не буде перешкоджати цілям із досягнення цінової стабільності. Низька і стабільна інфляція є одним із головних внесків у стале економічне зростання, який може бути забезпечений центральним банком. Натомість, надто волатильна інфляція підриває впевненість економічних агентів і ускладнює прийняття ними споживчих та інвестиційних рішень, які є фундаментом економічного зростання.

 

Оскільки забезпечення сталого економічного розвитку в Україні неможливе без поступу в здійсненні реформ, Національний банк разом з Урядом України докладатиме всіх зусиль для продовження виконання заходів із реформування економіки та фінансової системи, передусім передбачених співпрацею з міжнародними фінансовими організаціями.

 

Для збалансованого досягнення своїх цілей Національний банк продовжить дотримуватиметься таких основних принципів реалізації монетарної політики:

      пріоритетність досягнення та підтримки цінової стабільності в державі;

      дотримання режиму плаваючого обмінного курсу;

      перспективний характер прийняття рішень;

      інституційна, фінансова та операційна незалежність Національного банку;

      прозорість та підзвітність діяльності Національного банку.


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   19.09.2017